Satoranský dal v NBA dva body při další prohře Washingtonu

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Basketbalista Tomáš Satoranský se po jednozápasové pauze vrátil do sestavy Washingtonu, musel ale s týmem strávit druhou porážku za sebou. Wizards podlehli na domácí palubovce Utahu 92:102 a prohráli i druhý zápas po přestupu Bojana Bogdanoviče v přestávce pro Utkání hvězd. Satoranský za sedm odehraných minut vstřelil dva body a na dva koše přihrál.

Chorvatský střelec Bogdanovič se za 33 minut dostal na 15 bodů, ale Washingtonu se s ním v sestavě zatím moc nedaří. Po páteční prohře ve Philadelphii se Wizards vrátili na domácí palubovku, kde jsou silnější, přesto se jim proti Utahu nedařilo a v utkání prohrávali až o 24 bodů.

Osmé domácí prohře v sezoně nezabránil ani John Wall s 23 body a 11 asistencemi. Bradley Beal si všech svých 22 bodů připsal až ve druhé půli. Vůbec se nechytli zbylí členové základní pětky Wizards a Markieff Morris zůstal na sedmi bodech, Marcin Gortat s Ottem Porterem pouze na šesti. Morris byl navíc po druhé technické chybě vyloučen. Utah vedl s 30 body Gordon Hayward.

Po uzávěrce přestupů se zatím nedaří ani basketbalistům New Orleansu, kteří podlehli Oklahomě 110:118 a prohráli potřetí za poslední čtyři dny, přestože Antony Davis nastřílel 38 bodů a DeMarcus Cousins přidal 31 bodů a 10 doskoků. Druhý jmenovaný přitom odehrál pouze 21 minut kvůli problémům s fauly, ale stihl dostat i 18. technickou chybu v sezoně a v příštím zápase zřejmě nebude moci nastoupit.

Oklahomu opět táhl Russell Westbrook, který se blýskl dalším zápisem do kategorie triple double. Osmadvacetiletý rozehrávač nasbíral 41 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí. Uzdravený Enes Kanter k výhře přispěl 20 body.

Los Angeles Clippers přehráli Charlotte 124:121 po prodloužení. Ve vítězném týmu zazářil Blake Griffin se 43 body a 10 doskoky, DeAndre Jordan přidal 20 bodů a 19 doskoků, rozehrávač Chris Paul k 15 bodům připojil 17 asistencí.

Hornets v utkání smazali až sedmnáctibodové manko a v koncovce prodloužení mohli pomýšlet na vítězství, jenže jejich plány zhatila špatná přihrávka Kemby Walkera šest sekund před koncem. Walker přitom byl se 34 body nejlepším střelcem týmu, Nicolas Batum přidal 31 bodů.

Výsledky:

Denver - Memphis 98:105, Detroit - Boston 98:104, LA Clippers - Charlotte 124:121 po prodl., LA Lakers - San Antonio 98:119, Milwaukee - Phoenix 100:96, Oklahoma City - New Orleans 118:110, Toronto - Portland 112:106, Washington - Utah 92:102 (za domácí Satoranský 2 body a 2 asistence).