5. března 2017 • 08:34

San Antonio v NBA zvládlo prodloužení i s Minnesotou

San Antonio muselo rozhodnout až v nastaveném čase
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci

Basketbalisté San Antonia zvládli v NBA druhé prodloužení ve dvou dnech a díky vítězství 97:90 nad Minnesotou si zajistili podvacáté v řadě postup do play off. Nejdelší aktuální sérii bez porážky v soutěži natáhli svěřenci kouče Gregga Popoviche na sedm utkání. Nejlepším střelcem zápasu byl Kawhi Leonard s 34 body, k nimž přidal deset doskoků.

Domácí Spurs se do vedení dostali jednou v první čtvrtině a pak až necelé tři minuty před koncem. V průběhu tak smazali až šestnáctibodové manko Timberwolves, které táhl Karl-Anthony Towns s 24 body a 14 doskoky a poslal zápas do prodloužení. Triple double zaznamenal španělský rozehrávač Ricky Rubio a to za 11 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí.

Jenže v nastavené pětiminutovce spolu s poslední čtvrtinou hráči San Antonia přestříleli mladý tým Minnesoty 35:20, a zatímco série vítězství Spurs pokračuje, hosté prohráli po čtyřech výhrách za sebou.

Double double si připsal vedle Leonarda také domácí LaMarcus Aldridge za 18 bodů a 10 doskočených míčů. Španělský pivot Pau Gasol nastoupil popáté v řadě z lavičky, přesto byl pátým nejvytíženějším hráčem San Antonia: za 29 minut na palubovce stihl 17 bodů a osm doskoků.

Obhájci titulu z Clevelandu prohráli ve značně oslabené sestavě 92:120 v Miami. J.R. Smith a Kevin Love jsou zranění, chyběla i nedávná posila pivot Andrew Bogut a volno dostali LeBron James i Kyrie Irving. V dresu Heat dal 23 bodů Goran Dragič, Hassan Whiteside měl 20 bodů a 13 doskoků.

Toronto podlehlo v Milwaukee Bucks 94:101, když udrželo jeho nejlepšího střelce DeMara DeRozana na 11 bodech. Detroit nastřílel nejvíc bodů v sezoně a odváží si z Philadelphie vítězství 136:106. LA Clippers díky pevné obraně, která ve druhé půli dovolila basketbalistům Bulls jen 30 bodů, zvítězila v Chicagu nakonec 101:91.

James Harden režíroval výhru Houstonu nad Memphisem 123:108 a kromě 33 bodů také jedenáctkrát asistoval. V součtu nejvíce bodů v osmizápasovém sobotním programu NBA viděli diváci v Portlandu. Trail Blazers přestříleli Brooklyn 130:116 a z devátého místa vyvíjejí tlak na poslední postupující tým Západní konference do play off Denver. Nuggets totiž před svými fanoušky podlehli Charlotte 102:112.

Výsledky:

Chicago - LA Clippers 91:101, Denver - Charlotte 102:112, Houston - Memphis 123:108, Miami - Cleveland 120:92, Milwaukee - Toronto 101:94, Philadelphia - Detroit 106:136, Portland - Brooklyn 130:116, San Antonio - Minnesota 97:90 po prodl.