Washington přišel v Minnesotě o sérii výher, Satoranský měl dva body

Basketbalisté Washingtonu prohráli v Minnesotě a přišli o svou sérii výher
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol

Basketbalisté Washingtonu s Tomášem Satoranským po sérii pěti vítězství prohráli v NBA na palubovce Minnestoy 104:119. Wizards našli přemožitele až v posledním utkání pětizápasového tripu po hřištích soupeřů ze Západní konference. Satoranský odehrál necelých pět minut a stihl dát dva body.

Hosté v zápase ani jednou nevedli. Hru soupeře skvěle řídil španělský rozehrávač Ricky Rubio, který jen v první čtvrtině rozebral washingtonskou obranu deseti asistencemi. Nakonec vylepšil vlastní klubový rekord 19 finálními přihrávkami a přidal 22 bodů.

"Někdy vidíte věci trochu jinak a jde to snadněji. V první čtvrtině to tak skutečně bylo. Snažil jsem se určovat tempo a být agresivní," řekl Rubio. "Skoro bez pomoci nám tenhle zápas sám vyhrál. Na nás jen bylo každou jeho pobídku proměnit," vyzdvihl výkon spoluhráče Karl-Anthony Towns, který byl dalším strůjcem vítězství s 39 body a 13 doskoky.

Za Washington nastřílel 27 bodů John Wall, 20 přidal Bradley Beal, ale při pobytu základní pětky na hřišti tentokrát Wizards hodně prohrávali. Satoranský nastoupil v úvodu druhé čtvrtiny a prosadil se košem s faulem v rychlém protiútoku, následný trestný hod však neproměnil. Po necelých čtyřech minutách českého reprezentanta trenér Scott Brooks stáhl ze hry a vrátil ho na hřiště až v poslední minutě zápasu za rozhodnutého stavu.

"Byli jsme připraveni dotáhnout ten trip na 5-0. Jenže nám to nešlo a nehráli jsme dobře defenzivně," konstatoval Wall.

Jednou z hvězd pondělního programu byl veterán Vince Carter, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě Memphisu a 24 body ho dotáhl k výhře nad Milwaukee 113:93. Překonal při tom rekord NBA, protože jako první čtyřicetiletý hráč trefil v jednom utkání šest trojek. Navíc se stal teprve šestým čtyřicátníkem v historii, který pokořil dvacetibodovou hranici.

Elfrid Payton zaznamenal třetí triple double za posledních osm dnů, ale Orlando přes jeho 13 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků prohrálo v Sacramentu 115:120. Basketbalisté San Antonia doma porazili Atlantu 107:99 a s bilancí 52 výher a 14 porážek se dotáhli na vedoucí tým ligy Golden State. Střeleckým lídrem byl Kawhi Leonard s 31 body.

NBA:

Charlotte - Chicago 109:115, Denver - LA Lakers 129:101, Memphis - Milwaukee 113:93, Minnesota - Washington 119:104 (za hosty Satoranský 2 body), Sacramento - Orlando 120:115, San Antonio - Atlanta 107:99, Toronto - Dallas 100:78, Utah - LA Clippers 114:108.