Butler dovedl Chicago k úspěchu s Atlantou, Rivers má 800 výher

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Dvěma trestnými hody dvě sekundy před koncem rozhodl Jimmy Butler o vítězství basketbalistů Chicaga nad Atlantou 106:104. S 33 body byl nejlepším střelcem sobotního zápasu NBA, po němž se Bulls posunuli na sedmou pozici ve Východní konferenci, o kterou se dělí s Miami a Indianou.

Proti Atlantě basketbalisté Chicaga v poslední čtvrtině dlouho doháněli téměř dvouciferné manko, ale utkání zakončili šňůrou 15:4. Atlantě mohl zařídit vítězství Tim Hardaway Jr., jenže svůj trojkový pokus po oddechovém času neproměnil. Rajon Rondo přispěl k vítězství Bulls 25 body, 11 doskoky a šesti asistencemi. Atlantě nestačilo 29 bodů Dennise Schrödera.

Los Angeles Clippers poosmnácté z posledních dvaceti vzájemných utkání ovládli derby s Los Angeles Lakers. Na výhře 115:104 se podílel Chris Paul 29 body a 12 asistencemi, Blake Griffin přidal 36 bodů, osm doskoků a pět asistencí. Griffin se stal teprve druhým hráčem v klubové historii, který v dresu Clippers pokořil hranici deseti tisíc bodů v NBA.

Na významný milník dosáhl i kouč Doc Rivers, pro kterého to bylo 800. vítězství v kariéře. Tolik výher si před ním připsalo pouze 14 trenérů. Z aktivních koučů je před ním jen Gregg Popovich ze San Antonia (1146).

Orlando podlehlo Brooklynu 111:121 a Elfridu Paytonovi tak zhořkla radost z dalšího triple double. V utkání si připsal 20 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí, ale jeho tým nezvládl poslední čtvrtinu, kterou prohrál o deset bodů. Magic nepomohlo ani 27 bodů a 11 doskoků Nikoly Vučeviče. Nets nezachránilo 30 bodů Brooka Lopeze.

Povedený večer s 32 body prožil Andrew Wiggins, ale jeho výkon neodvrátil porážku Minnesoty na hřišti Sacramenta 117:123. Kings k výhře přiblížil Buddy Hield s 22 body, Ty Lawson přidal 21 bodů a 11 asistencí. Za Timberwolves zaznamenal 26 bodů a 11 doskoků Karl-Anthony Towns.

Výsledky:

Brooklyn - Orlando 121:111, Chicago - Atlanta 106:104, LA Clippers - LA Lakers 115:104, Minnesota - Sacramento 117:123, Portland - Phoenix 130:117.