Satoranský proseděl zápas na lavičce, kolaps Washingtonu odvrátil Beal

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Basketbalisté Washingtonu Wizards zvítězili na palubovce New York Knicks 106:103 a v pořadí Východní konference NBA se dotáhli na třetí Toronto. Tomáš Satoranský do zápasu nezasáhl. Důležité výhry v boji o postup do play off si ve čtvrtek připsaly Indiana a Portland.

Trenér Wizards Scott Brooks si při zranění Markieffa Morrise vystačil jen s rotací devíti hráčů, a tak Satoranský šanci nedostal. Hosté vedli až o 15 bodů, ale v poslední části nechtěl oslabené Knicks nechat padnout Carmelo Anthony. Minutu a deset sekund před koncem nejdříve vyrovnal na 101:101, jenže Wizards odskočili díky pěti bodům Bradleyho Beala. A náskok uhájili, když Anthony dvě sekundy před koncem neproměnil trojkový pokus.

Beal byl s 25 body nejlepším střelcem utkání, přičemž 12 bodů si připsal v poslední čtvrtině. O bod méně dal jeho spoluhráč John Wall, Anthony se dostal na 23 bodů. Wizards do konce základní části nastoupí ještě třikrát a zatím na čtvrtém místě Východu mají stejnou bilanci 48-31 jako třetí Toronto. Kanadský celek však drží výhodu lepší vzájemné bilance.

Boston podlehl Atlantě 116:123, ale měl by udržet druhé místo. Celtics nestačilo 35 bodů Isaiaha Thomase ani 24 bodů Jaeho Crowdera. Nejlepším hráčem týmu Hawks, který se hodně přiblížil jistotě play off, byl s 26 body a 12 doskoky Paul Millsap.

Osmá Indiana porazila doma šesté Milwaukee 104:89 a krok směrem k play off udělalo i Chicago výhrou nad Philadelphií 102:90. Nikola Mirotič trefil šest trojek a přispěl 22 body, Jimmy Butler nasbíral triple double za 19 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

V Západní konferenci už se bojuje jen o poslední volné místo, k němuž se přiblížil Portland vítězstvím 105:98 nad Minnesotou.

4. Denver 78 37 41 47,4
5. Minnesota 78 31 47 39,7

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, týmy s označením "y" vyhrály divizi, "z" znamená vítězství v konferenci.