Washington vyhrál nad Atlantou i druhé utkání, Satoranský nehrál

Wizards tradičně táhl kapitán John Wall
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Basketbalisté Washingtonu vyhráli nad Atlantou na domácí palubovce i druhé utkání 1. kola play off NBA a v sérii vedou 2:0 na zápasy. Vítězství 109:101 si Wizards po vyrovnaném boji zajistili až v poslední minutě duelu, Tomáš Satoranský se tentokrát v týmu vítězů na hřiště nedostal a zůstal jen na lavičce.

První část vyhráli o jediný bod hosté, přestože v jejím průběhu Washington vedl už o deset bodů. Druhou ale ovládli v poměru 28:19 domácí a mohlo se zdát, že kráčí za druhou výhrou v sérii. Jenže třetí dvanáctiminutovka jim nevyšla a prohráli ji o 12 bodů.

Ve čtvrté čtvrtině ovšem Wizards znovu zpevnili obranu a rozjeli pro sebe typickou rychlou hru. Přesto se oba týmy tahaly o každý bod a ani jeden nedokázal výrazněji odskočit, až minutu před koncem se to povedlo Washingtonu. Nakonec poslední dějství vyhrál 35:23.

Wizards tradičně táhl kapitán John Wall, který stejně jako v prvním duelu nasázel 32 bodů a přidal devět asistencí. O bod méně měl na kontě Bradley Beal, který 16 bodů zaznamenal právě v poslední čtvrtině včetně klíčové trojky 38 sekund před koncem.

"Každý mi tu věří, trenér snad dokonce víc než to. Tak jsem si naběhl a zkusil to," řekl po utkání Beal a Wall na jeho adresu dodal: "Body od něj čekáme. Je to střelec. Strašně důležitý pro náš tým. A je jedno, jestli vystřelí třicetkrát." Polský pivot Marcin Gortat si připsal druhý double-double v řadě za 14 bodů a 10 doskoků.

V dresu Hawks dal nejvíce bodů Paul Millsap (27), jenž si po utkání postěžoval na styl hry soupeře. "Rozdíl je v tom, že my hrajeme basketbal a oni dělají spíš MMA (smíšená bojová umění)," řekl. Dohromady rozhodčí odpískali 55 faulů, z toho měla Atlanta k dispozici 38 trestných hodů.

Výhodu domácího prostředí využili v Západní konferenci v obou úvodních zápasech i hráči Houstonu a Golden State. Houston před svými fanoušky otočil v poslední čtvrtině duel s Oklahomou a po vítězství 115:111 vede 2:0. Thunder nebyl nic platný heroický výkon Russella Westbrooka, který si připsal šestý triple double v play off v kariéře, navíc s rekordní střeleckou bilancí. K 51 bodům, kterými překonal i klubové střelecké maximum v play off, přidal deset doskoků a 13 asistencí.

Westbrook, jenž v základní části stanovil s 42 triple doubly nový rekord NBA, ale v poslední čtvrtině proměnil jen čtyři střelecké pokusy ze hry a po utkání mu nebylo do hovoru. "Nechci být sprostý. Prostě jsme prohráli," řekl.

Rockets se mohli opřít o výkon Jamese Hardena, druhého hlavního kandidáta na titul pro nejužitečnějšího hráče, který měl na kontě 35 bodů a osm asistencí. "Moc nám to nestřílelo. Nechali jsme je jít v úvodu do vedení a pak jsme museli o zápas zabojovat," konstatoval.

Hráči Golden State zvládli zápas s Portlandem i bez svého nejlepšího střelce Kevina Duranta. K výhře 110:81 přispěl Stephen Curry 19 body, z lavičky zazářil 15 body JaVale McGee. Hosté střelecky selhali ve třetí čtvrtině, kdy dali jen 12 bodů a pustili Warriors do rozhodujícího trháku.