Atlanta snížila sérii s Washingtonem, Satoranský NEJ v bilanci plus/minus

Tomáš Satoranský byl u první výhry Washingtonu v play off NBA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Basketbalisté Atlanty předvedli ve třetím utkání prvního kola play off NBA s Washingtonem drtivý nástup, už v první čtvrtině vedli o 25 bodů a nakonec zvítězili 116:98. V sérii snížili na 1:2. Krok od postupu je loňský finalista Golden State po vítězství v Portlandu 119:113. Memphis vyrovnal v sérii se San Antoniem na 2:2 díky výhře 110:108 po prodloužení, kterou zařídil sedm desetin sekundy před sirénou Pau Gasol. Toronto zvítězilo v Milwaukee 87:76 a stav série je rovněž 2:2 na zápasy.

Po dvou nezdarech na hřišti Washingtonu nastoupili hráči Atlanty na domácí palubovce s velkým odhodláním a už po pěti minutách vedli 19:4. Jejich náskok dále narůstal a Wizards si neuřízli úplnou ostudu jen díky 14 bodům Johna Walla. Ke kapitánovi Washingtonu se však ani ve zbytku zápasu nikdo pořádně nepřidal, a tak si Atlanta až do konce hlídala dvouciferný náskok.

Devět minut ve druhém poločase odehrál Tomáš Satoranský, který zůstal bez bodu, připsal si dvě asistence, jeden doskok, jeden získaný míč a dvě ztráty. Při jeho prvním pobytu na hřišti na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny Wizards prožili nejúspěšnější úsek v zápase, takže Satoranský skončil v bilanci plus/minus jako nejlepší hráč svého týmu s +9.

Wall dokončil utkání s 29 body, když proměnil deset z 12 střel z pole. Střelba naopak nešla Bradleymu Bealovi, jenž trefil jen šest z 20 pokusů a zůstal na 12 bodech. O bod více nastřílel Brandon Jennings.

Atlantu vedl Paul Millsap s 29 body a 14 doskoky, Dennis Schröder přidal 27 bodů a devět asistencí.

Golden State dovedl za třetí výhrou nad Portlandem Stephen Curry, který dal 34 bodů, z toho 14 v poslední čtvrtině. Hosté smazali manko 16 bodů ze třetí čtvrtiny. Klay Thompson přispěl k vítězství 24 body.

San Antoniu nepomohl proti Memphisu ani skvělý střelecký výkon Kawhiho Leonarda, který si 43 body vytvořil osobní maximum v play off. Nejlepším střelcem vítězů byl Mike Conley s 35 body.

Hráči Toronta museli ve čtvrtém utkání zabrat, aby nečelili případnému vyřazení už v pátém zápase. Po vyrovnaném poločase Raptors převzali kontrolu nad utkáním ve třetí části a v poslední čtvrtině už jejich náskok neklesl pod pět bodů. Po nepovedeném třetím utkání zabrali dvě největší hvězdy Toronta - DeMar DeRozan nasbíral 33 bodů a devět doskoků. Kyle Lowry přidal 18 bodů a odehrál 42 minut. Bucks vedl s 19 body Tony Snell, Jannis Antetokunmpo proměnil jen šest z 19 střel a zůstal na 14 bodech.

1. kolo play off NBA:

Východní konference:

Atlanta - Washington 116:98 (za hosty Satoranský 2 asistence, 1 doskok, stav série 1:2), Milwaukee - Toronto 76:87 (stav série 2:2).

Západní konference:

Portland - Golden State 113:119 (stav série 0:3), Memphis - San Antonio 110:108 po prodl. (stav série 2:2)