Konec finále NBA se nekoná. Cleveland s Golden State snížil na 1:3

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Clevelandu odložili korunovaci Golden State šampionem NBA. Čtvrtý zápas vyhráli v domácí hale 137:116 a připravili Warriors o možnost stát se prvním týmem, který by zvládl celé play off bez porážky. Hostům skončila rekordní série patnácti vítězství, ale při druhém mečbolu budou mít výhodu domácího prostředí. Za stavu 3:1 se bude v jejich hale v Oaklandu hrát v noci z pondělí na úterý SELČ.

Tým okolo LeBrona Jamese předvedl tentokrát hlavně v ofenzivě skvělý výkon. Domácí odehráli poločas snů. V první čtvrtině Cavaliers nastříleli rekordních 49 bodů a do poločasu jich měli na kontě 86 bodů, což je také nové maximum finále NBA.

Dosud nikdy v bojích o titul také žádný tým nenastřílel 24 trojek. Hned sedm jich dal Kyrie Irving, který dokončil zápas jako nejlepší střelec se 40 body. James nasbíral 31 bodů, 11 asistencí, 10 doskoků a připsal si devátý triple double ve finálových zápasech v kariéře. I to je nové maximum bojů o titul a James jím předčil legendárního Magica Johnsona.

"Máme mistrovskou DNA a dneska jsme to ukázali. Zachovali jsme klid, míč drželi v pohybu a v obraně hráli fyzicky," řekl James. Jeho tým přiživil naději na obrat. Po čtyřech zápasech to bylo 1:3 i vloni, přesto Cleveland nakonec získal titul.

Cleveland odvrátil konec finále NBA, Golden State zdolal 137:116

Otočit stav 0:3 ale dosud žádný tým v play off nedokázal. "Musíme si vážit míče tak jako v posledních dvou zápasech. Když budeme pokračovat v takovém ofenzivním módu a v obraně se nenecháme přečíslovat, tak máme dál šanci na úspěch," dodal James.

Warriors v utkání, v němž padlo sedm technických chyb, ani jednou nevedli a s výjimkou autora 35 bodů Kevina Duranta se jim moc nedařilo. Durant proměnil 15 trestných hodů, ale jen dvě z devíti trojek. Shodně na tom byl zpoza trojkového obloku i Stephen Curry, který se dostal na 14 bodů, Draymond Green si připsal 16 bodů a 14 doskoků.

Finále play off NBA - 4. zápas:

Cleveland - Golden State 137:116 (49:33, 86:68, 115:96)

Nejvíce bodů: Irving 40, James 31, Love 23, Smith 15 - Durant 35, Green 16, Curry 14, Thompson 13, Livingston 10. Fauly: 24:27. Trestné hody: 31/21 - 36/27. Trojky: 24:11. Diváci: 20.562. Stav série: 1:3.