Famózní Veselý! 26 body dotáhl Fenerbahce k titulu, slaví třetí trofej

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Český basketbalista Jan Veselý zakončil sezonu v Turecku ziskem třetí trofeje. Po Superpoháru a Eurolize ovládl s Fenerbahce Istanbul i tureckou ligu. Ve finále se spoluhráči přehrál konkurenční Besiktas 4:0 na zápasy a celkem měl v sezoně bilanci 37 výher proti dvěma porážkám, které utrpěl v základní části.

Fenerbahce ve čtvrtém finálovém utkání prohrávalo ještě dvě minuty před koncem o 14 bodů, přesto dokázalo ještě srovnat a poslat zápas do prodloužení a v něm zvítězit 98:94. Veselý k tomu přispěl 26 body a 11 doskoky a byl spolu s Bogdanem Bogdanovičem (23 bodů a 9 asistencí) klíčovým mužem vítězů. V předchozích třech finálových duelech nasbíral Veselý dohromady 38 bodů a 20 doskoků.

Fenerbahce v této sezoně nevyšel jen Turecký pohár, který získal Banvit Bandirma. Nejlepší tým Evropy v turecké lize vyhrál posledních 30 zápasů a naposledy prohrál v prosinci.

Jan Veselý pomohl Fenerbahce k titulu, ale od příští sezony by se mohl vrátit do NBA