+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
22. června 2017 • 14:20

Konkurence pro Satoranského. Wizards přivedli druhého rozehrávače

Autor:
Tomáš Satoranský
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhá sezona v NBA má být pro Tomáše Satoranského zlomovou a český basketbalista věří v mnohem větší porci času na palubovce než při nováčkovském roce (12,6 minuty během 57 utkání). Optimismus, který přišel po ohlášení Washingtonu, že již dál nepočítá s Treyem Burkem a Brandonem Jenningsem, tedy přímými konkurenty českého hráče, ale chladne. Wizards před dnešním draftem vyměnili jedinou svou volbu (52. v pořadí) za nadějného rozehrávače Tima Fraziera z New Orleans.„Za tři sezony v lize a zvlášť během působení u New Orleans Tim ukázal, že dokáže být všestranným tvůrcem hry. Bude kvalitní posilou naší lavičky coby mladý hráč, jehož schopnosti budeme dál rozvíjet,“ prohlásil generální manažer Wizards Ernie Grunfeld. Přesně takový popis sedí i na Satoranského, jehož renomé za Atlantikem je v tuto chvíli ale výrazně menší než Fraziera.

Ten se do NBA dostal coby nedraftovaný hráč a prošel týmy Portlandu, Philadelphie a New Orleans. Jeho kariérní průměry jsou 7,1 bodu a především velmi solidních 5,2 asistence na utkání. Loni nastoupil hbitý rozehrávač pětatřicetkrát v základní pětce Pelicans a zaznamenával 8,9 bodu a 6,9 asistence. Coby prověřený mladík, jenž raději přihrává, než střílí, může pro Satoranského představovat zásadní překážku v cestě na hřiště. Fraziera měli Wizards vyhlédnutého již delší čas a málem ho přivedli už v únoru.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze