První příprava na ME nevyšla. Češi vysoko prohráli v Polsku

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Čeští basketbalisté vstoupili do přípravy na mistrovství Evropy vysokou porážkou v Polsku 68:101. Bez největších hvězd Tomáše Satoranského a Jana Veselého na zkušenějšího soupeře od začátku nestačili a podlehli mu počtvrté za sebou. V sobotu je na programu odveta za zavřenými dveřmi.

Trenérovi Ronenu Ginzburgovi vedle Satoranského a Veselého, kteří by se k reprezentaci měli připojit v příštích dnech, chyběl z nominace také pivot Ondřej Balvín. Šanci tak dostali hráči bojující o nominaci na šampionát včetně reprezentačního nováčka Michala Mareše.

Jenže Čechům vůbec nevyšel vstup do zápasu. Pauza od konce sezony se na nich podepsala a než chytli rytmus, prohrávali za pět minut 2:17. Po prostřídání se sice chytli, ale ztrátu už nedokázali snížit. A to především kvůli slabé obraně, kterou rozebíraly zejména dvě největší polské opory, Mateuz Ponitka a Damian Kulig.

Ponitka jen v první půli nastřílel 17 bodů a celkem jich za 16 minut na hřišti stihl dát 22. Kulig přidal jen o bod méně. Na české straně byli nejlepšími střelci s 10 body Lukáš Palyza a Patrik Auda.

Zlepšení nepřišlo ani ve druhé půli a ztráta většinou narůstala, než se zmenšovala. Češi dál nestíhali v obraně, celkem se dopustili 32 faulů, což Poláci potrestali 33 body z trestných hodů.

Přípravné utkání basketbalistů:
Polsko - ČR 101:68 (26:13, 44:26, 76:45)
Nejvíce bodů: Ponitka 22, Kulig 21, Gielo 12, Matczak 11 - Auda a Palyza po 10, Švrdlík a Kyzlink po 8. Fauly: 16:32. Trestné hody: 43/33 - 17/14. Trojky: 10:4. Doskoky: 36:33.