Nymburk zdolal v Lize mistrů Bonn v prodloužení a slaví druhou výhru

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Basketbalisté Nymburka ve 3. kole Ligy mistrů vydřeli výhru 89:87 po prodloužení na palubovce bundesligového Bonnu a připsali si druhé vítězství v soutěži. V utkání několikrát přišli o nadějné vedení, ale nakonec důležitý úspěch vybojovali díky nájezdu Eugena Lawrence sedm vteřin před koncem pětiminutového prodloužení. V neúplné tabulce skupiny D jsou na druhém místě za Besiktasem, který přivítají za týden.

Nymburk většinu utkání vedl, ale o náskok vždy přišel. Hned v úvodu šel do vedení 11:2, ale pak domácím dovolil šňůrou 11:0 skóre otočit. To se opakovalo i v úvodu druhého poločasu, kdy Nymburk vedl o osm bodů, než Bonn zaznamenal šňůru 10:0.

Skvělý zápas hrál veterán Petr Benda, se kterým si domácí nevěděli rady. Pětatřicetiletý pivot zaznamenal 24 bodů a vytvořil si osobní maximum v soutěži. V poslední pětiminutovce byl hlavní postavou reprezentant Martin Kříž, který dal nejprve důležitou trojku a pak dvakrát dopíchl míč do koše. Sedmi body v řadě zařídil hostům šestibodový náskok.

Jenže pak sudí dvakrát přísně pískli Vojtěchu Hrubanovi faul při pokusech domácích hráčů za tři body a Bonn z trestných hodů srovnal. A když Nymburku nevyšla poslední střela, šlo se do prodloužení.

I v něm měl Nymburk navrch a opět vedl o šest bodů, ale náskok znovu neudržel. Doplácel i na 11 neproměněných trestných hodů, z toho většinu v koncovce a prodloužení.

Přesto půl minuty před koncem Jaromír Bohačík zařídil vedení, domácí z trestných hodů srovnali, ale duel rozhodl Lawrence povedeným nájezdem. Při snaze domácího týmu o rozhodující střelu zablokoval protihráče Pavel Pumprla.

Lawrence vítěznou střelou korunoval výborný výkon, při němž mu jen těsně unikl ceněný triple double. Nasbíral 12 bodů, devět doskoků a deset asistencí. Bohačík přidal 14 bodů a Kříž 11 bodů. Duel naopak nevyšel Američanům Kendricku Rayovi a Quincymu Diggsovi, kteří dělali zbytečné chyby a svými ztrátami měli vinu na tom, že Nymburk přicházel o náskok.