Satoranský dal 6 bodů, ale domácí prohru Washingtonu neodvrátil

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tomáš Satoranský nastřílel ve středečním utkání NBA šest bodů, ale ani jeho nové maximum v sezoně nepomohlo basketbalistům Washingtonu k výhře nad Phoenixem. Wizards prohráli 116:122 a utrpěli první domácí porážku, přestože ve druhé čtvrtině vedli až o 22 bodů.

Satoranský dostal při absenci nemocného Otta Portera šanci na 24 minut hry, což je rovněž jeho maximum v sezoně, a připsal si i dvě asistence a jeden doskok.

Hráči Phoenixu přes velkou ztrátu nakonec potvrdili svoji zlepšenou formu a vyhráli počtvrté z posledních pěti zápasů. Výrazný podíl na tom měl T. J. Warren, který si zlepšil osobní rekord na 40 bodů, k tomu přidal 10 doskoků. Také domácí Bradley Beal předvedl 40 bodů.

Zatímco Washington zaznamenal třetí porážku z posledních čtyř zápasů, vicemistrovský Cleveland prohrál dokonce počtvrté za sebou. Tentokrát podlehl na svém hřišti 107:124 Indianě a s bilancí 3-5 se krčí až na třináctém místě Východní konference. Prohru neodvrátil ani LeBron James, autor 33 bodů a 11 asistencí. Celá základní pětka Pacers se dostala do dvouciferných čísel, nejlepším střelcem byl Thaddeus Young s 26 body.

Kanonýrem středečního večera byl Khris Middleton, ale 43 body pouze zmírnil prohru Milwaukee na hřišti Charlotte 121:126. Domácím se hlavně podařilo udržet nejlepšího střelce ligy Jannise Adetokunba na sezonním minimu v podobě 14 bodů, za vítězstvím je vedl Kemba Walkers s 26 body. Ligový nováček Malik Monk stihl z pozice náhradníka nastřílet za 22 minut 25 bodů.

Utah udolal až po prodloužení Portland 112:103 a vyhrál potřetí za sebou. Španělský rozehrávač Ricky Rubio přispěl k tomu 30 body, náhradník Donovan Mitchell nastřílel jen o dva méně. Portland táhl Damian Lillard s 33 body, 10 doskoky a osmi asistencemi, v poslední sekundě normální hrací doby ale právě on neproměnil potenciálně vítěznou střelu.

Výsledky:

Boston - Sacramento 113:86, Charlotte - Milwaukee 126:121, Cleveland - Indiana 107:124, Denver - Toronto 129:111, LA Clippers - Dallas 119:98, Memphis - Orlando 99:101, Miami - Chicago 97:91, New Orleans - Minnesota 98:104, New York - Houston 97:119, Philadelphia - Atlanta 119:109, Utah - Portland 112:103 po prodl., Washington - Phoenix 116:122 (za domácí Satoranský 6 bodů, 1 doskok, 2 asistence).