Šestnáct a dost. Miami v NBA zastavilo vítěznou série Bostonu

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Vítězná série basketbalistů Bostonu v NBA po 16 zápasech skončila. Celtics ve středu podlehli v hale Miami Heat 98:104, nejlepší tým soutěže neuspěl teprve potřetí v sezoně. Washington bez Tomáše Satoranského prohrál s Charlotte 124:129 po prodloužení.

Při své šestnáctizápasové vítězné sérii Celtics několikrát dotáhli v poslední čtvrtině dvouciferné manko a to se jim málem podařilo i tentokrát. Miami v úvodu čtvrté části vedlo o 16 bodů, ale Bostonu se tři minuty před koncem povedlo snížit na 90:91. Domácí v tu chvíli podržel Dion Waiters, který do konce utkání stihl nastřílet osm ze svých 26 bodů. Goran Dragič k výhře přispěl 27 body.

Po prohře Celtics nyní drží nejdelší vítěznou sérii v lize hráči Clevelandu, kteří zdolali Brooklyn 119:109 a vyhráli pošesté za sebou. Potřebovali k tomu však enormní nasazení LeBrona Jamese, který v poslední čtvrtině nastřílel 23 ze svých 33 bodů. V jednom úseku hry se navíc postaral o 18 bodů svého týmu v řadě.

Kemba Walker dvěma trestnými hody dvě sekundy před koncem čtvrté cčtvrtiny poslal do prodloužení duel Charlotte s Washingtonem. V nastavené pětiminutovce si washingtonský rozehrávač John Wall vylepšil střelecký součet na 31 bodů, ale z vítězství se radovali domácí Hornets. Ti se mohli opřít o Dwighta Howarda a jeho 26 bodů a 13 doskoků, Walker s Jeremym Lambem přidali po 24 bodech.

Oklahoma City přehrála v emotivním utkání Golden State 108:91. K výhře domácí dotáhl Russell Westbrook, který sahal po triple double s 34 body, deseti doskoky a devíti asistencemi. Carmelo Anthony přidal 22 a Paul George 20 bodů, Warriors vedl Stephen Curry s 24 body.

Po devíti prohrách zvítězili Los Angeles Clippers, kteří porazili Atlantu 116:103. Blake Griffin nasbíral triple double za 26 bodů, deset doskoků a deset asistencí.

V Madison Square Garden vyhráli domácí New York Knicks nad Torontem třetí čtvrtinu nevídaným skóre 41:10 a došli si pro vítězství 108:100. Raptors ve třetí části proměnili jedinou z 16 střel z pole. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Tim Hardaway s 38 body.

Do dramatické koncovky dospělo utkání mezi Memphisem a Dallasem. Domácí Grizzlies vedli půl sekundy před koncem 94:92, ale hosté ještě měli poslední šanci po oddechovém času. Vyhodili míč na Harrisona Barnese, který poslal míč zpoza trojkového oblouku o desku do koše. Rozhodčí poté s pomocí videa usoudili, že Barnes stihl vystřelit včas, a Dallas tak oslavil čtvrtou výhru v sezoně.

Ve Phoenixu domácí Suns podlehli Milwaukee Bucks 107:113 po prodloužení. Hosté přitom nastoupili bez Jannise Adetokunba, ale 40 body je podržel Khris Middleton.

NBA:

Atlanta - LA Clippers 103:116, Charlotte - Washington 129:124 po prodl., Cleveland - Brooklyn 119:109, Houston - Denver 125:95, Memphis - Dallas 94:95, Miami - Boston 104:98, Minnesota - Orlando 124:118, New Orleans - San Antonio 107:90, New York - Toronto 108:100, Oklahoma City - Golden State 108:91, Philadelphia - Portland 101:81, Phoenix - Milwaukee 107:113 po prodl., Sacramento - LA Lakers 113:102, Utah - Chicago 110:80.