To byl nářez! Basketbalisté Golden State deklasovali Chicago o 49 bodů

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Golden State Warriors nastoupili proti Chicagu bez dvou hráčů základní sestavy, přesto protivníka deklasovali 143:94. Další páteční zápasy NBA byly napínavější, čtyři z nich skončily tříbodovým či menším rozdílem.

Úřadující šampioni z Golden State nechali odpočívat Draymonda Greena s Kevinem Durantem, které v základní sestavě nahradili Omri Casspi a nováček Jordan Bell. Outsider z Chicaga toho využil k vedení 32:29 po úvodní čtvrtině, ale od té chvíle už na hřišti dominovali domácí.

Steph Curry ve druhé části nasázel 26 ze svých 33 bodů a v poločase už Warriors vedli jednadvacetibodovým rozdílem. Po změně stran skóre dál narůstalo a Bulls nakonec inkasovali 143 bodů. Tolik jich v utkání bez prodloužení naposledy dostali v roce 1990. Ke Currymu se střelecky přidal Klay Thompson s 27 body, za Chicago dal 21 bodů Jerian Grant.

Před dvěma dny si na Warriors vyšlápli hráči Oklahomy City, kteří však na cenné vítězství v pátek nenavázali a podlehli na své palubovce Detroitu 98:99. Ještě ve třetí části přitom vedli o 15 bodů. Russell Westbrook si připsal šestý triple-double v sezoně za 27 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí, ale v koncovce neproměnil střelu, kterou mohl zajistit týmu vítězství. Pistons vedl Andre Drummond se 17 body a 14 doskoky.

Klíčový blok v poslední sekundě a druhý triple-double v sezoně zaznamenal LeBron James, který 27 body, 16 doskoky a 13 asistencemi dovedl Cleveland k výhře 100:99 nad Charlotte. Jamesovi se proti Hornets nebývale daří - od roku 2010, kdy tým ze Severní Karolíny patří Michaelu Jordanovi, se James radoval z vítězství nad Charlotte v 26 z 27 zápasů.

Portland dobyl halu Brooklynu po výhře 127:125, tři nejlepší hráči Trail Blazers nastříleli dohromady 89 bodů. S 34 body vítěze vedl Damian Lillard, 29 bodů a 15 doskoků přidal Jusuf Nurkič a 26 bodů dal C. J. McCollum. Nejlepším střelcem domácích byl s 23 body Spencer Dinwiddie, který pět sekund před koncem neproměnil trojkový pokus.

Trojku v koncovce nedal ani Fred VanVleet a Toronto podlehlo Indianě 104:107. Pacers za vítězstvím vedl Victor Oladipo s 21 body, Bojan Bogdanovič přidal 19 bodů. Raptors naproti tomu nestačilo k úspěchu 24 bodů, deset doskoků a osm asistencí Kylea Lowryho.

Hráči Miami trefili 19 trojek a zvítězili na hřišti Minnesoty 109:97. Floridský celek tak navázal na středeční cennou výhru nad Bostonem. Nejlepším střelcem Heat proti Timberwolves byl náhradník Wayne Ellington s 21 body, o bod méně přidal Goran Dragič.

Boston Celtics i díky 30 bodům Kyrieho Irvinga zdolali Orlando 118:103 a s bilancí 17 výher a tří porážek dál vévodí celé soutěži.

Výsledky:

Atlanta - New York 116:104, Boston - Orlando 118:103, Brooklyn - Portland 125:127, Cleveland - Charlotte 100:99, Denver - Memphis 104:92, Golden State - Chicago 143:94, Indiana - Toronto 107:104, Minnesota - Miami 97:109, Oklahoma City - Detroit 98:99, Phoenix - New Orleans 91:115.