Satoranský ve skvělé formě! V NBA si 17 body vylepšil střelecký rekord

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalový reprezentant Tomáš Satoranský si vylepšil osobní rekord v NBA na 17 bodů. V pátečním utkání proti Detroitu patřil český rozehrávač Washingtonu ke strůjcům vítězství 109:91. Z pozice náhradníka stihl za 23 minut hry také čtyři doskoky a čtyři asistence.

Satoranský v utkání minul jedinou z šesti střel z pole. Proměnil všech pět trestných hodů i oba tříbodové pokusy. Osobní maximum si vylepšil o pět bodů; dosud odehrál dva dvanáctibodové zápasy, ten poslední ve středu.

Více bodů v domácím týmu dal jen Markieff Morris (23), Otto Porter se dostal stejně jako Satoranský na sedmnáct.

Domácím počtvrté za sebou chyběl zraněný hvězdný rozehrávač John Wall a Satoranský z toho těží větší porcí odehraných minut. Potřetí v řadě jich bylo přes dvacet a vedle přibývajících bodů je na jeho hře cenné i to, že se v žádném ze čtyř posledních zápasů nedopustil ani jediné ztráty míče. Proti Detroitu s dalšími náhradníky předčili lavičku soupeře 41:32."

Jako druhá pětka hrajeme dobře a to člověku dodá sebevědomí, když hraje na postu rozehrávače," řekl Satoranský, který dal 11 ze 17 bodů v poslední čtvrtině.

Mistrovští Golden State Warriors nastříleli domácímu Orlandu 78 bodů za první poločas a slavili jistou výhru 133:112. Obhájci titulu už popáté v sezoně překonali hranici 130 bodů. Střelecky se dařilo všem hvězdám - Klay Thompson dal 27 bodů, Kevin Durant o dva méně a Stephen Curry k 23 bodům přidal 10 asistencí.

Oklahoma udolala Minnesotu 111:107 a životní večer si přitom prožil novozélandský pivot Steve Adams. Osobní rekord si vylepšil na 27 bodů, když proměnil všech 11 střeleckých pokusů z pole a nemýlil se ani jednou z pěti trestných hodů. Nejlepším střelcem Thunder byl Paul George s 36 body, Russella Westbrooka vedle 15 bodů a 14 asistencí dělil jediný doskok od dalšího triple doublu.

Výsledky:

Chicago - Sacramento 106:107, Memphis - San Antonio 79:95, Miami - Charlotte 105:100, Oklahoma City - Minnesota 111:107, Orlando - Golden State 112:133, Toronto - Indiana 120:115, Utah - New Orleans 114:108, Washington - Detroit 109:91 (za domácí Satoranský 17 bodů, 4 doskoky, 4 asistence).