Harden dovedl basketbalisty Houstonu k sedmé výhře v řadě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Nejlepší střelec NBA James Harden se 36 body podílel na hladkém nedělním vítězství basketbalistů Houstonu 118:95 na hřišti Los Angeles Lakers. Rockets vyhráli posedmé v řadě a potřinácté z posledních 14 utkání. Vévodí Západní konferenci a stíhají lídra soutěže Boston.

Lakers ještě v úvodu druhé čtvrtiny byli ve vedení, ale v poločase už prohrávali o 15 bodů. Rockets pak už nepřipustili žádné drama, protože stříleli s padesátiprocentní úspěšností, zatímco domácí se dostali jen na 38 procent.

Harden k 36 bodům přidal ještě devět asistencí. Eric Gordon přispěl 22 body a o bod méně nastřílel Chris Paul. Lakers vedl náhradník Kyle Kuzma s 22 body a 12 doskoky. Trápil se rozehrávač Lonzo Ball, který si za 22 minut připsal pouze dva body a tři asistence.

V dresu Oklahomy zářil rozehrávač Russell Westbrook, který zaznamenal sedmý triple double v sezoně za 22 bodů, deset asistencí a deset doskoků. Přispěl tak k výhře nad oslabeným San Antoniem 90:87. Steve Adams pomohl 19 body a deseti doskoky.

Spurs nastoupili stále ještě bez rekonvalescenta Kawhiho Leonarda a chyběli i Tony Parker, LaMarcus Aldridge, Manu Ginobili a Rudy Gay. Přesto málem dovedli utkání do prodloužení, jenže Brandon Paul pět sekund před koncem neproměnil trojku. Nejlepším hráčem Spurs byl Dejounte Murray se 17 body a 11 doskoky.

Na druhém místě Západní konference za Houstonem se drží Golden State Warriors, kteří vítězili v Miami 123:95. Obhájci titulu rozhodli zápas ve třetí čtvrtině, kterou ovládli 37:17. Stephen Curry za vítěze proměnil 11 ze 16 střel a dal 30 bodů, Kevin Durant přidal 24 bodů.

Minnesota porazila Los Angeles Clippers 112:106, když se v závěru rozjel Jimmy Butler, který za posledních sedm minut hry nastřílel 20 ze svých 33 bodů. Taj Gibson připojil 20 bodů a 12 doskoků. Zraněními zdecimované Clippers nezachránil od třetí prohry za sebou Austin Rivers s 30 body ani Lou Williams s 23 body a deseti asistencemi.

Orlando přehrálo New York Knicks 105:100. Skvělý zápas odehrál Nikola Vučevič, který k výhře hostů přispěl 34 body a 12 doskoky. Za domácí celek nastřílel Michael Beasley 21 bodů, Enes Kanter nasbíral 18 bodů a 16 doskoků.

Výsledky:

LA Lakers - Houston 95:118, Miami - Golden State 95:123, Minnesota - LA Clippers 112:106, New York - Orlando 100:105, Oklahoma City - San Antonio 90:87.