Nymburk má v Lize mistrů skalp polského mistra. Góru porazil 88:82

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalisté Nymburku si v sedmém kole Ligy mistrů připsali důležité vítězství 88:82 na hřišti polského mistra Zieloné Góry. Po druhé venkovní výhře v sezoně se tak drží v horní polovině tabulky. Nejlepším hráčem utkání byl s 22 body pivot Petr Benda.

Nymburku skvěle vyšel vstup do zápasu a za první čtvrtinu nastřílel 30 bodů. Dařilo se zejména Vojtěchu Hrubanovi, který za prvních deset minut na hřišti dal 14 ze svých 16 bodů. Dobré minuty ukazovala nová posila Dardan Beriša a tradiční oporou byl i Benda.

Hosté si tak ve druhé čtvrtině vypracovali vedení až o 17 bodů, jenže pak domácí zabrali v obraně, utlumili nymburský útok a navíc se jim rozstřílel Vladimir Dragičevič. Ve třetí čtvrtině se tak Zielona Góra dotáhla na rozdíl jediného bodu.

Na to však odpověděl důležitou trojkou kapitán Pavel Pumprla a zabránil tak polskému celku jít do vedení. Nymburk si od té doby udržoval neustále mírný náskok a už nedal soupeři šanci. V závěru se o to znovu staral důležitými koši zejména Benda.