Satoranský si připsal osm bodů, Washington však vyhrát nezvládl

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Washingtonu ztratili v NBA další utkání v koncovce a opět byl v důležitých momentech na palubovce i u míče Tomáš Satoranský. Wizards zakončili venkovní sérii porážkou 98:103 v Brooklynu, který vyrovnaný zápas rozhodl šestibodovou sérií v poslední minutě. Český rozehrávač odehrál 21 minut, připsal si osm bodů, čtyři doskoky a tři asistence.

Ve třetí části svěřenci kouče Scotta Brookse smazali čtrnáctibodový náskok Brooklynu a v závěrečné čtvrtině sami dlouho vedli. Jenže v dresu domácích Nets trefil 43 sekund před sirénou Allan Crabbe trojku a otočil na 100:98. Crabbe přitom šest předchozích střel z dálky minul a v celém utkání proměnil jen tři ze 14.

Z protiútoku nedokázal vyrovnat nejlepší střelec hostů Bradley Beal, autor 28 bodů. Osm sekund před koncem se pak za stavu 98:101 na palubovku vrátil Satoranský a měl uvést míč do hry, jenže se mu to v limitu pěti sekund nepodařilo. Dvěma šestkami pak výhru Brooklynu zpečetil Caris LeVert.

"Myslím, že jsme ukázali jen zlomek toho, na co máme i bez Johna (Walla)," litoval Beal, že Washington bez svého lídra podruhé za sebou prohrál. Wizards teď čekají čtyři domácí utkání, v nichž už by Wall mohl nastoupit.

LeBron James pomohl Clevelandu vyrovnaným osobním rekordem v počtu 17 asistencí k vítězství 123:114 nad Atlantou. Cavaliers vyhráli 20. zápas v ročníku, James nastřílel 25 bodů. Detroit prohrál posedmé za sebou a po domácí porážce 84:103 s Denverem klesl na osmé místo Východní konference. New York Knicks zdolali Los Angeles Lakers 113:109 po prodloužení hlavně zásluhou Kristapse Porzingise, který k 37 bodům doskočil 11 míčů a přidal pět bloků.

Nejhorší celek západu Dallas pokazil návrat po dlouhodobém zranění stehenního svalu Kawhimu Leonardovi, jenž nastřílel 13 bodů, ale San Antonio prohrálo s Mavericks 89:95. Philadelphia si odvezla z Minnesoty vítězství 118:112 po prodloužení, hlavní podíl na něm měl pivot Joel Embiid, který si připsal 28 bodů, 12 doskoků a osm asistencí.

NBA:

Brooklyn - Washington 103:98 (za hosty Satoranský 8 bodů, 4 doskoky, 3 asistence),
Cleveland - Atlanta 123:114,
Dallas - San Antonio 95:89,
Detroit - Denver 84:103,
Minnesota - Philadelphia 112:118 po prodl.,
New York - LA Lakers 113:109 po prodl.,
Sacramento - Phoenix 99:92.