Parker šokoval Minnesotu

Autor: čtk
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Až druhé prodloužení muselo rozhodnout dramatickou bitvu Minnesoty a San Antonia v nočním zápase zámořské NBA. Zkušený hostující celek nakonec slavil výhru 129:125 a skvělým výkonem k němu přispěl Francouz Tony Parker.

Až druhé prodloužení muselo rozhodnout dramatickou bitvu Minnesoty a San Antonia v nočním zápase zámořské NBA. Zkušený hostující celek nakonec slavil výhru 129:125 a skvělým výkonem k tomu přispěl Francouz Tony Parker. Rozehrávač San Antonia nasázel domácím celkem 55 bodů, což je jeho maximem v NBA, navíc přidal deset asistencí.

Spurs nebyli daleko od toho, aby ani ve čtvrtém utkání nové sezony neokusili chuť vítězství. Domácí už se radovali, když se dvě sekundy před koncem prvního prodloužení dostali do vedení 116:114, se závěrečnou sirénou ale stihl neomylný Parker vyrovnat.

Šokovaná Minnesota už se na odpor nezmohla, v závěru dalšího nastavení opět Parker třemi proměněnými trestnými hody rozhodl o 11. výhře z posledních 12 vzájemných duelů těchto soupeřů.

"Prostě jsem chtěl vyhrát. Nemohl jsem uvěřit tomu, že jsme první tři zápasy prohráli. Řekl jsem si, že musím hrát stejně dobře a agresivně jako Dallas proti nám v úterý," komentoval svůj výkon Parker. Šampioni z roku 2007 stále nemohou počítat s Argentincem Manuem Ginobilim, jenž má poraněný kotník.

Střeleckému výkonu francouzského basketbalisty se téměř vyrovnal Amare Stoudemire. Ten v dresu Phoenixu zaznamenal 49 bodů a o jediný mu utekl osobní rekord. Při výhře 113:103 nad Indianou neminul ani jednou z čáry trestného hodu a při pokusech z pole jen čtyři míče nenašly správný cíl.

K nezastavení byl také tahoun Clevelandu LeBron James. Ten sice musel v první čtvrtině zápasu proti Chicagu na chvíli odkulhal s vymknutým kotníkem, to mu však nezabránilo, aby soupeři nenasázel 41 bodů.

V duelu dosud neporažených týmů Východní konference uspěl Detroit na palubovce Toronta 100:93. Nová posila Pistons z Denveru Allen Iverson se na hřišti ještě neobjevila, hosté se ale mohli spolehnout na střelecké umění Tayshauna Prince. Ten dal pouze ve druhé čtvrtině 16 bodů a celkem se stal se 27 body nejlepším střelcem zápasu.