+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. srpna 2009 • 13:03

James nechce v Clevelandu prodloužit smlouvu

Autor:
LeBron James
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Basketbalista LeBron James podle svého vyjádření pravděpodobně nepřijme nabídku na prodloužení smlouvy, kterou mu předložil jeho tým Cleveland Cavaliers.Nejužitečnější hráč uplynulého ročníku NBA chce o dalším kontraktu jednat až po skončení nové sezony z pozice volného hráče.

Stávající kontrakt podepsal čtyřiadvacetiletý basketbalista v roce 2006. Jamesovi sice zaručuje 15,7 milionu dolarů (286 milionů korun) ročně, nezařazuje ho ale ani do první desítky nejlépe placených hráčů soutěže. Cleveland nabídl rodákovi z Akronu prodloužení kontraktu v červenci.

"V roce 2006 jsem podepsal smlouvu s opcí. Nedávalo by smysl podepisovat teď novou nabídku, když si chci nechat dveře otevřené pro všechny příležitosti," řekl James v pátek novinářům.

Popřel ale, že nabídku odmítl, protože v Clevelandu nechce pokračovat. V týmu se prý cítí dobře a spolu s novou posilou Shaquillem O'Nealem, dosavadní hvězdou Phoenixu, ho chce nasměrovat k triumfu v NBA.

James v minulém ročníku soutěže dovedl Cleveland k prvenství v základní části, avšak v play off s týmem nestačil v konferenčním finále na Orlando Magic. Za své výkony dostal jako první hráč Clevelandu v historii cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy.

 Klasická verze
Mobilní verze