+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. srpna 2009 • 13:03

James nechce v Clevelandu prodloužit smlouvu

Autor:
LeBron James
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Basketbalista LeBron James podle svého vyjádření pravděpodobně nepřijme nabídku na prodloužení smlouvy, kterou mu předložil jeho tým Cleveland Cavaliers.Nejužitečnější hráč uplynulého ročníku NBA chce o dalším kontraktu jednat až po skončení nové sezony z pozice volného hráče.

Stávající kontrakt podepsal čtyřiadvacetiletý basketbalista v roce 2006. Jamesovi sice zaručuje 15,7 milionu dolarů (286 milionů korun) ročně, nezařazuje ho ale ani do první desítky nejlépe placených hráčů soutěže. Cleveland nabídl rodákovi z Akronu prodloužení kontraktu v červenci.

"V roce 2006 jsem podepsal smlouvu s opcí. Nedávalo by smysl podepisovat teď novou nabídku, když si chci nechat dveře otevřené pro všechny příležitosti," řekl James v pátek novinářům.

Popřel ale, že nabídku odmítl, protože v Clevelandu nechce pokračovat. V týmu se prý cítí dobře a spolu s novou posilou Shaquillem O'Nealem, dosavadní hvězdou Phoenixu, ho chce nasměrovat k triumfu v NBA.

James v minulém ročníku soutěže dovedl Cleveland k prvenství v základní části, avšak v play off s týmem nestačil v konferenčním finále na Orlando Magic. Za své výkony dostal jako první hráč Clevelandu v historii cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze