6. března 2010 • 19:27

USK vyhrál v Brně, ale stejně skončil druhý

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Basketbalistky Frisco Sika Brno vyhrály dlouhodobou část domácí ligy, přestože v rozhodujícím šlágru prohrály s rivalem ZVVZ USK Praha 79:82 po prodloužení. Vysokoškolačky se sice v tabulce bodově na Brňanky dotáhly, ale k posunu na první místo dnes potřebovaly o jeden koš výraznější vítězství.

Pražské obhájkyně titulu mají nyní o jediný bod ve skóre horší bilanci vzájemných zápasů, v nichž si každý tým připsal po dvou výhrách.

Brňanky položily základ v základní části, kdy nejprve na Folimance deklasovaly soupeře 92:75 a doma potom zvítězily o jediný bod 68:67. V nadstavbové části ale pražský celek doma zabral a vyhrál 82:68, takže rozdíl ve skóre byl před závěrečným duelem jen čtyřbodový.

Pražanky měly k prvnímu místu dlouho blíž, neboť prakticky celý zápas vedly a ještě v 35. minutě měly deset bodů k dobru (63:53). Nakonec ale byly rády za prodloužení, do kterého poslala zápas v poslední sekundě americká posila USK Lakisha Houstonová.

Mírná převaha v nastavení vedla "jen" k prestižnímu vítězství, spolu s finále poháru už třetímu proti euroligovému rivalovi v této sezoně. V očekávaném boji o ligový titul ale bude mít v případě maximálního prodloužení série výhodu domácího prostředí v rozhodujícím duelu Brno.

Brněnský vítěz základní části se utká v 1. kole play off se Strakonicemi, na USK připadl Hradec Králové. Bez ohledu na nedělní výsledek dohrávky Slovanka - Trutnov tvoří zbývající čtvrtfinálové dvojice Trutnov s Valosunem Brno a Slovanka s Karlovými Vary. VŠ Praha se Spartou si zahrají o udržení.