+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. března 2010 • 18:23

Schváleno. Jordan může koupit tým NBA

Autor:
Michael Jordan
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michael Jordan má za sebou i poslední formální překážku v koupi týmu NBA Charlotte Bobcats; převzetí klubu mu dnes jednomyslně schválili i ostatní vlastníci celků v zámořské soutěži sdružení v Radě guvernérů NBA.V prohlášení to oznámil komisionář ligy David Stern a zároveň vyjádřil radost z toho, jak hladce k tomu došlo.

Šestinásobný vítěz NBA Jordan v únoru dosáhl dohody o koupi většinového podílu v Bobcats od Boba Johnsona, který se v roce 2003 stal prvním afro-americkým vlastníkem v NBA.

V klubu už z dřívějška Jordan vlastnil část akcií a měl rozhodující slovo v takzvaných basketbalových operacích.

Sedmačtyřicetiletý dvojnásobný olympijský vítěz Jordan právě v Charlotte kdysi s basketbalem začínal.

Členem klubové organizace je od roku 2006 a k týmu přivedl jako trenéra svého kolegu ze Síně slávy Larryho Browna. Bobcats jsou nyní v pořadí Východní konference šestí s reálnými šancemi na premiérovou účast v play off.

 Klasická verze
Mobilní verze