+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. prosince 2015 • 04:45

Šampion Fury zase naštval fanoušky. Výroky o atletce a ženách v kuchyni

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Arsenal - West Bromwich 2:0 SESTŘIH Premier League: Arsenal - West Bromwich 2:0
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už je kolem něj zase rušno. Ale nový boxerský šampion v těžké váze Tyson Fury není opěvovaným hrdinou. Tentokrát desetitisíce fanoušků žádají, aby bylo jeho jméno vyškrtnuto z tradiční ankety BBC o sportovní osobnost roku navzdory tomu, že minulý víkend senzačně sesadil z trůnu Vladimira Klička. Vadí jim Furyho názory na postavení žen i komentáře vůči vícebojařské šampionce Jessice Ennis-Hillové.Co je moc, to je moc… Už jiný bývalý boxerský šampion David Haye, který se často nebojí ostrých výroků, nezůstal zticha. „Měl by přestat říkat ty blbosti. Prostě sklapni,“ vzkázal Furymu.

Nejnovější skandál kolem boxerské superstar spustil televizní pořad, který Fury natočil v Düsseldorfu během příprav na duel s Kličkem. „Nejlepší místo pro ženy je v kuchyni a pak na zádech,“ neodpustil si sexuální narážku. Pozornost přitáhnul také vyjádřením o Ennis-Hillové, která se vrátila zpátky na atletické stadiony po mateřské pauze a vybojovala na MS v Pekingu zlatou medaili. „Když si obleče šaty, vypadá docela hezky,“ řekl Fury.

Na internetu následně začali lidé podepisovat petici, která žádala Furyho vyřazení z užší dvanáctičlenné nominace v britské obdobě Sportovce roku. Do včerejšího dne jich bylo téměř 50 tisíc. BBC se však nechala slyšet, že Furyho jméno v anketě zůstane. „Výběr nejlepších je založený na jejich sportovních úspěších a nemá nic společného s osobními postoji,“ informoval mluvčí BBC.

Nejde o první kontroverzní Furyho prohlášení, které řeší britská veřejnost. Řadu negativních reakcí vyvolaly jeho názory srovnávající homosexualitu a potraty s pedofílií. Sám boxer ani nestojí o to, aby porazil vítěze formule 1 Lewise Hamiltona, cyklistu Chrise Frooma, či tenistu Andyho Murrayho a anketu vyhrál. „Dejte to radši někomu jinému, kdo to ocení,“ vzkázal těm, kteří ho i tak podporují.

Tysonu Furymu gratuluje k výhře jeho manželka Paris
Tysonu Furymu gratuluje k výhře jeho manželka Paris

 

Témata:  sport, box, Fury, bbc, fanoušci, ženy
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze