+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. října 2016 • 10:30

Drsný Fury opět šokuje: Snad mě zabíjí dřív, než zabiju sám sebe

Autor: ,
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistr světa v boxerské těžké váze Tyson Fury se v posledních měsících opíjel a bral kokain, aby se vyrovnal s depresemi. Kontroverzní Brit, jenž v pondělí oznámil konec kariéry a po třech hodinách ho popřel, to uvedl v rozhovoru pro časopis Rolling Stone. "Doufám, že mě někdo zabije, než zabiju sám sebe," vypustil další z ostrých výroků."Chlastal jsem celé týdny a bral kokain. Jedině to mi pomáhalo vyrovnat se s depresemi," uvedl Fury. "Bral jsem hodně kokainu. Fakt hodně. A proč bych nemohl? Je to můj život, ne? Není to látka zvyšující výkonnost," řekl osmadvacetiletý šampion organizací WBA, WBO a IBO v rozhovoru, jenž vyšel v úterý.

Kokain prý začal užívat v posledních měsících a 1. října s tím přestal. "Jiné drogy jsem v životě nebral," řekl Fury, jenž měl podle informací televize ESPN pozitivní test na kokain při mimosoutěžní kontrole 22. září.

Nikdy však podle svých slov neužíval drogy v době, kdy boxoval. "Ani náhodou, žádné drogy. Nikdy jsem nebral drogy, aby mi pomohly v boxu. V životě jsem nebral látky zvyšující výkonnost," dušoval se.

V červnu udělila Furymu britská antidopingová agentura UKAD předběžný distanc. Důvodem byl pozitivní test na anabolický steroid nandrolon, který měl boxer v únoru 2015 - tedy devět měsíců předtím, než senzačně porazil Ukrajince Vladimira Klička a připravil ho o tituly WBA a WBO.

"Pokud jsem měl v únoru pozitivní test, proč mě pak nechali v listopadu boxovat s dlouholetým šampionem a vzít mu všechny jeho pásy? Proč mi nezakázali boxovat v v únoru?" uvedl v časopise Fury, jenž trvá na své nevině a s UKAD se chce soudit.

Nebyl jsem v tělocvičně už několik měsíců, přiznal

Fury se měl čtyřicetiletému Kličkovi postavit v odvetě 9. července, kvůli zranění kotníku ji ale zrušil. Zápas byl přeložen na 29. října, ale na konci září Fury utkání znovu odvolal.

Jak přiznal pro Rolling Stone, souboje proti Kličkovi vzdal kvůli tomu, že prakticky netrénoval. "Abych pravdu řekl, je to tak. Nebyl jsem v tělocvičně už několik měsíců," uvedl s tím, že tréninkový kemp v Nizozemsku opustil v květnu a od té doby netrénoval.

Pak začal jeho kolotoč opíjení se a užívání kokainu. "Lékaři tvrdí, že mám verzi bipolární poruchy. Jsem maniodepresivní," charakterizoval svůj stav muž, jenž podle všeho brzy o své tituly přijde. Pásy mu mohou být odebrány kvůli dopingu nebo i kvůli tomu, že od jejich zisku uplyne v listopadu rok.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze