9. července 2015 • 04:30

FOTO: Deštivá Tour kosila cyklisty, k zemi se poroučel i König

Autor:
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Deštivé počasí rozhodně není příjemným společníkem cyklistů na Tour de France. Voda začala kapat z nebe až při páté etapě, přesto způsobila hned několik nepříjemných pádů. V jednom z nich se ocitl i český cyklista Leopold König, který závodí za stáj Sky. Naštěstí se mu nic vážného nestalo.Do konce etapy zbývalo už jen pouhých 25 kilometrů, když jednomu z cyklistů v pelotonu na mokré vozovce podjelo kolo a vzal s sebou dalších přibližně 30 jezdců. Mezi nimi byl také český cyklista Leopold König. Tomu se nic vážnějšího nestalo, v závodu normálně pokračoval. Kvůli zpoždění dojel až na 122. místě, v celkovém pořadí je zatím 133.

Kromě Königa srážka zdržela také francouzského smolaře Thabauta Pinota. Tomu se sice nic nestalo, kvůli zdržení však dojal až na 57. místo a celkově je třicátý. Problémy totiž měl už v předchozí etapě.

Pátou etapu nakonec ovládl André Greipel a připsal si tak osmou výhru etapy v tomto legendárním závodě. Průběžné vedení patří stále Tony Martinovi. 

Jeden z cyklistů, kteří upadli v páté etapě Tour de France
Jeden z cyklistů, kteří upadli v páté etapě Tour de France