+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. července 2015 • 18:35

Štybar o Tour: Časovka byla tvrdá jak hovado, jinak spokojenost

Autor: ,
TOP VIDEA
Šilhavý po Třinci: Příchod Stocha nás nakopl. Chválil i Altintopa Šilhavý po Třinci: Příchod Stocha nás nakopl. Chválil i Altintopa
Trénink hvězd. Federer předvedl tenisové parády s Berdychem Trénink hvězd. Federer předvedl tenisové parády s Berdychem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Svůj první týden na slavné Tour de France má za sebou český cyklista Zdeněk Štybar a hodnotí se mu nadmíru dobře. Během devíti etap dokázal jednou zvítězit a patří mu průběžná desátá příčka, navíc se dařilo i jeho týmu Etixx-Quick Step, se kterým trojnásobný mistr světa v cyklokrosu podepsal nový dvouletý kontrakt."Jsem opravdu šťastný a hrdý na to, že mohu v tomto týmu pokračovat i další dva roky. Rád bych poděkoval majiteli Zdeňku Bakalovi a Patricku Lefevereovi (generální manažer) za to, jak mi věří. Dodává mi to sebedůvěru a chuť tvrdě pracovat," prohlásil Štybar na týmovém webu během volného dne na Tour de France.

Bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu připomněl, že právě díky současnému zaměstnavateli má možnost jezdit na silnici. "Byla to od Etixx-Quick-Step jedna z největších příležitostí mé cyklistické kariéry. Byl jsem schopen uspět v cyklokrosu, pak následoval přechod na silnici, kdy jsem se zúčastnil největších závodů světa, včetně těch na kostkách, které miluju. Pár závodů už jsem i vyhrál a budu se rád pokoušet o to, aby přibyly i další," doplnil devětadvacetiletý jezdec.

"Věřili a investovali jsme do Zdeňka, když opustil cyklokros kvůli silnici. Je to oddaný kluk, který se za poslední roky ohromně posunul dopředu. Je to bojovník a ví, co chce. Už vyhrál pár závodů, etapu na Vueltě, na Tour, také Eneco Tour a Strade Bianche. Ale my skálopevně věříme, že v jeho případě to nejlepší ještě přijde," uvedl Lefevere.

Štybar má za sebou svůj první týden na slavné Tour de France a hodnotí se mu nadmíru dobře. Během devíti etap dokázal jednou zvítězit a patří mu průběžná desátá příčka, navíc se dařilo i jeho týmu.

"Z osobního hlediska jsem spokojený maximálně, protože se mi podařilo vyhrát etapu. Sice jsem před startem Tour spíš myslel na tu etapu po kostkách, ale můžu být vůbec rád, že se mi podařilo něco vyhrát, protože sny o etapovém vítězství má skoro každý, kdo se na start Tour postaví," uvedl na svém webu Štybar, který triumfoval v šesté etapě z Abbeville do Le Havru.

Radost mu však v ten den zároveň kalilo zranění a odstoupení Tonyho Martina, který si zlomil klíční kost. "Kvůli tomu byly ty pocity hodně smíšené. Měl jsem radost z vítězství, ale na druhou stranu jsem byl smutný, že kamarád musel domů," připustil Štybar.

"Bylo super, že jsme hned další den dokázali vyhrát etapu s Cavem (Mark Cavendish). On taky strašně moc chtěl, v některých těch předchozích etapách mu chyběl kousek a tohle vítězství ho určitě nakopne do dalších bojů," věří Štybar.

Právě Martinovo odstoupení je dosud jediným špatným momentem belgické stáje. "Zatím můžeme být hodně spokojeni. Celkem jsme vyhráli tři etapy, měli jsme i žlutý dres, tak můžeme být hodně spokojeni. Možná těch vítězství mohlo být i víc, ale musíme stát nohama na zemi. Co by jiné týmy daly za tři etapová vítězství za devět dní," uvedl Štybar.

Zdeněk Štybar se raduje z triumfu v šesté etapě Tour de France
Zdeněk Štybar se raduje z triumfu v šesté etapě Tour de France

O vavřín chtěl zabojovat i v osmé etapě s finišem na Mur-de-Bretagne, ale neuspěl. "Na té stěně jsem byl poprvé, neznal jsem ji pořádně. Neměl jsem v ten den moc dobré nohy, nenajel jsem tam dobře a už pod kopcem jsem věděl, že tam s nejlepšími nevyjedu," konstatoval.

Hodně těžká byla den poté týmová časovka, v níž Etixx-Quick Step dojel sedmý. "Bylo to tvrdý jak hovado. Strašně nám chyběl Tony (Martin). On je schopen hodně tahat na špici a vydrží tam nějakou dobu, takže člověk si vzadu trošku odpočine. Když tam nebyl, bylo to strašně znát, ale i tak si myslím, že jsme zajeli dobrou časovku. O moc rychleji jsme jet nemohli."

Umístění v první desítce celkové klasifikace ho těší, ale drží se při zemi. Ví, že v Pyrenejích se patrně bude propadat. "Bylo hezké, že jsem se udržel v desítce, ale je mi jasné, že jak se dotkneme hor, v pořadí půjdu dolů," uvedl Štybar, který je zatím nejvýš z kvarteta českých účastníků.

Připouští, že nemá na to jezdit tam s těmi nejlepšími. "Spíš se to pokusím nějak přežít v gruppettu a našetřit v rámci možností síly na etapu, která by mi mohla sedět. Do hor máme Urána, který je na tom podle mě dost dobře a v úvodních dnech moc času neztratil," zmínil průběžně šestého Kolumbijce Rigoberta Urána.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze