+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. července 2015 • 18:46

Majka po triumfu: Dostal jsem od stáje volnou ruku, výhru věnuji Bassovi

Autor:
Majka ovládl 11. etapu Tour de France
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší vrchař loňského Tour de France Rafal Majka předvedl své kvality i letos. V 11. etapě, která se pyšnila vražedným stoupáním na Tourmalet, dokázal vyhrát, v úniku byl přibližně 50 kilometrů. "Dostal jsem dnes od Tinkoff-Saxo volnou ruku, chtěl bych vítězství věnovat celému týmu, především pak nemocnému Ivanu Bassovi, zraněnému Danielu Bennatimu a mé ženě Magdě," řekl po triumfu.Dokázal předjet všechny cyklisty, jako první vystoupal nejen na vrchol legendárního Tourmaletu, ale také do cílového stoupání v Cauterets. Rafal Majka si svou výhru rozhodně zasloužil. "Věděl jsem, že bude těžké vyhrát etapu, ale rozhodl jsem se, že to risknu," přiznal po závodě.

Vyhrávat etapy ovšem letos není jeho hlavním úkolem. Majka má hlavně pomáhat svému kolegovi Albertu Contadorovi. "Přijel jsem sem pomoci Albertu Contadorovi, na tom se nic nemění. Stále věřím, že můžeme vyhrát," prozradil po výhře v 11. etapě.

"Za námi je teprve polovina závodu, stát se toho může ještě hodně. Děkuji fanouškům, že mi důvěřují, i když mám málo silných dní," dodal. Ve 12. etapě čeká cyklisty další náročná horská etapa dlouhá 195 kilometrů, končící na náročném a obávaném výšlapu na Plateau de Beille.

 Klasická verze
Mobilní verze