+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
16. července 2015 • 13:55

Záludná Tour! Ve sjezdu ho málem smetly krávy, jel devadesátkou

Autor:
Krávy málem srazily cyklistu k zemi
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Tohle mohlo dopadnout hodně špatně. V 11. etapě Tour de France se na trať dostalo stádo krav, málem smetlo francouzského jezdce Warrena Barguila. "Kráva? Podíval jsem se jí přímo do očí a ona se ani nehla," vtipkoval po závodě cyklista, který se skotu na poslední chvíli vyhnul.Jezdec Giant-Alpecinu zrovna sjížděl z Col du Trourmalet, když se před ním objevilo několik krav. V té době měl rychlost okolo 90 kilometrů za hodinu a kdyby se stádu nevyhnul, mohla dopadnout srážka opravdu ošklivě. Třiadvacetiletý cyklista však zachoval chladnou hlavu a vyhnul se mu.

Barguil ošklivě upadl už v desáté etapě letošního ročníku Staré dámy. Dokázal však etapu nakonec dojet přímo parádně. Na prvního Chrise Frooma ztratil jen pouhé tři minuty a 19 sekund.

Srážka se zatoulanými zvířaty však není pro cyklisty nová. Všem určitě vytanula na mysli vzpomínka na Criterium du Dauphine z roku 2013, kde se několik krav přimotalo do pelotonu a způsobilo havárii. Pravidelně se na trasu přimotají také psi.