20. července 2015 • 13:21

Žádná další výhra! Vítěz 13. etapy odstoupil z Tour, narodilo se mu dítě

Autor:
Greg van Avermaet odstoupil z Tour de France
TOP VIDEA
Jak si vedly hvězdy: Messi v čele kanonýrů, Bale se vrátil ve formě Jak si vedly hvězdy: Messi v čele kanonýrů, Bale se vrátil ve formě
SESTŘIH La Ligy: Villareal - Real Madrid 2:3. Lídr předvedl fantastický obrat z 0:2 SESTŘIH La Ligy: Villareal - Real Madrid 2:3. Lídr předvedl fantastický obrat z 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Belgický cyklista Greg van Avermaet už na letošní Tour de France další etapový vavřín nezíská. Jezdec stáje BMC, jenž ovládl spurtérský dojezd 13. etapy, do dnešní 16. části s cílem v Gapu nenastoupil a odjel za přítelkyní, aby nezmeškal narození svého prvního dítěte."Čas opustit Tour. Chtěl jsem zůstat co nejdéle a podpořit tým, ale teď budu užitečnější doma," uvedl Van Avermaet na twitteru.

Třicetiletý rodák z Lokerenu už před startem legendárního závodu avizoval, že v pelotonu zůstane jen do porodu, a doufal, že se dítě nerozhodne přijít na svět před termínem, který byl stanoven na konec července. "Pokud začne porod dřív, budu mít trošku problém. Potřeboval bych zůstat alespoň do týmové časovky," řekl před začátkem Tour s odkazem na 9. etapu.

Nakonec v pelotonu vydržel o týden déle a oslavil i premiérový triumf na Tour. Ve finiši 13. etapy v Rodezu za sebou v závěrečném mírném stoupání udržel slovenské spurtérské eso Petera Sagana.