+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. července 2015 • 13:21

Žádná další výhra! Vítěz 13. etapy odstoupil z Tour, narodilo se mu dítě

Autor:
Greg van Avermaet odstoupil z Tour de France
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Belgický cyklista Greg van Avermaet už na letošní Tour de France další etapový vavřín nezíská. Jezdec stáje BMC, jenž ovládl spurtérský dojezd 13. etapy, do dnešní 16. části s cílem v Gapu nenastoupil a odjel za přítelkyní, aby nezmeškal narození svého prvního dítěte.



"Čas opustit Tour. Chtěl jsem zůstat co nejdéle a podpořit tým, ale teď budu užitečnější doma," uvedl Van Avermaet na twitteru.

Třicetiletý rodák z Lokerenu už před startem legendárního závodu avizoval, že v pelotonu zůstane jen do porodu, a doufal, že se dítě nerozhodne přijít na svět před termínem, který byl stanoven na konec července. "Pokud začne porod dřív, budu mít trošku problém. Potřeboval bych zůstat alespoň do týmové časovky," řekl před začátkem Tour s odkazem na 9. etapu.

Nakonec v pelotonu vydržel o týden déle a oslavil i premiérový triumf na Tour. Ve finiši 13. etapy v Rodezu za sebou v závěrečném mírném stoupání udržel slovenské spurtérské eso Petera Sagana.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram







Klasická verze
Mobilní verze