+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. července 2017 • 11:42

Stáj Bora bojuje. Proti vyloučení Sagana z Tour se obrátí na soud

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH: Brémy - Hannover 4:0. Pavlenka vychytal domácím první výhru v sezoně SESTŘIH: Brémy - Hannover 4:0. Pavlenka vychytal domácím první výhru v sezoně
Zlín - Mladá Boleslav: Procházka jako tank! Narazil do plexiskla, které se rozsypalo Zlín - Mladá Boleslav: Procházka jako tank! Narazil do plexiskla, které se rozsypalo
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Stáj Bora zvažuje, že se kvůli vyloučení Petera Sagana z Tour de France obrátí na soud. Podle šéfa týmu Ralpha Denka totiž Mezinárodní cyklistická unie (UCI) před rozhodnutím nevyslechla slovenského mistra světa, čímž porušila vlastní pravidla. "Jakmile budeme mít všechny materiály pohromadě, budeme další kroky konzultovat s právníky," citovala Denka agentura DPA.Sagan byl diskvalifikován po úterní čtvrté etapě, když podle UCI zavinil při závěrečném spurtu pád Marka Cavendishe do bariéry. Britský jezdec musel kvůli zlomené lopatce z Tour odstoupit, zatímco Sagan byl nejprve penalizován 30 sekundami a následně vyloučen.

Bora se proti trestu okamžitě odvolala, ale neuspěla. Jejímu protestu a žádosti o Saganův návrat do pelotonu následně nevyhověla ani sportovní arbitráž CAS.

"V zájmu týmu a našich sponzorů máme za povinnost pokusit se udělat vše, aby jeho vyloučení bylo revidováno. Jak by se potom Peterův návrat do závodu vyřešil, by už byla záležitost UCI," uvedl Denk.

Vyloučení sebralo sedmadvacetiletému Saganovi možnost získat na Tour pošesté za sebou zelený trikot pro nejlepšího sprintera.

VIDEO: Za tento moment byl Peter Sagan z tour diskvalifikován

 Klasická verze
Mobilní verze