+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. července 2017 • 21:00

Slováci na Tour přišli i o druhého Sagana. Peterův bratr nezvládl limit

Autor:
TOP VIDEA
NEJ góly bundesligy: Perfektní voleje, sólo i dělová rána Raffaela NEJ góly bundesligy: Perfektní voleje, sólo i dělová rána Raffaela
Tenisový svět truchlí! Co všechno dokázala Jana Novotná (†49)? Tenisový svět truchlí! Co všechno dokázala Jana Novotná (†49)?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenští fanoušci cyklistiky přišli na letošním ročníku Tour de France o dalšího závodníka. Poté, co byl ve čtvrté etapě za incident před cílem diskvalifikován nejlepší spurtér Peter Sagan, skončil na nejslavnějším závodě Grand Tour i jeho starší bratr Juraj. V královské etapě spolu s dalšími šesti jezdci, mezi nimiž byl i vítěz čtvrté etapy Arnaud Démare, nezvládl dojet do cíle v časovém limitu.Poprvé v letošním 104. ročníku Staré dámy se stalo, že někdo nedokázal dojet do cíle v časovém limitu. V deváté královské etapě, která byla právem považována za tu nejtěžší, závod nedokončilo dvanáct cyklistů. Pět z nich odstoupilo kvůli zraněním z pádů, v časovém limitu závod nedokončilo sedm jmen. A mezi nimi i starší bratr Petera Sagana Juraj.

Richie Porte musel být odvezen do nemocnice
Richie Porte musel být odvezen do nemocnice

Juraj Sagan nebyl na Tour de France v pozici, kde by mohl ohrozit přední příčky, už osmou etapu dojel poslední a v průběžném hodnocení mu patřilo 190. místo. V týmu však plnil funkci domestika, od umístění tam nebyl. Na nejtěžší etapu závodu mu však síly nestačily, do cíle nedokázal dojet v časovém limitu.

S ním v závodě ze stejného důvodu končí i dalších šest jmen - Matteo Trentin, Mark Renshaw, Ignatas Konovalovas, Jacopo Guarnieri, Mickäel Delage a Arnaud Démare. Velká rána to je zejména pro tým FDJ, který tím přišel o čtyři své jezdce a v závodu bude muset pokračovat pouze v pěti. Chybět jim bude zejména Démare, který bojoval o zelený trikot, ve čtvrté etapě se dokonce radoval z výhry a dvakrát zvládl dojet na druhém místě.

„Je to součást závodu. Kluci pracovali na 100 %, ale nestačilo to. Včera jsem si myslel, že měl Arnaud úpal, ale bude to něco jiného, musíme přijít na to co. Udělat testy a zjistit to. Budeme holt pokračovat s pěti jezdci. Když ve Vittelu zvedl náš cyklista ruce vzhůru, byl to vrchol, pak ale může přijít rána na dno. Musíme to akceptovat,“ řekl sportovní ředitel FDJ Marc Madiot.

Vše o Tour de France najdete zde>>>

 Klasická verze
Mobilní verze