+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. července 2009 • 22:43

Astana vydělala téměř 18 milionů korun na prémiích

Autor:
Američan Lance Armstrong v barvách kazašské Astany.
TOP VIDEA
Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí
Podívejte se, jak fotbalisté Herthy včetně Daridy klečeli před zápasem. Napodobili gesto z USA Podívejte se, jak fotbalisté Herthy včetně Daridy klečeli před zápasem. Napodobili gesto z USA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nadvláda kazašské stáje Astana na cyklistické Tour de France se odrazila i v rozdělení finančních odměn. Tým nového šampiona Contadora a sedminásobného vítěze Armstronga, který skončil třetí, vydělal na prémiích 697.050 eur (asi 17,8 milionu korun).To je téměř dvakrát tolik co druhý Saxo Bank bratří Andyho a Franka Schleckových. Stáj druhého a pátého muže letošního pořadí inkasovala 362.850 eur (9,2 milionu korun).

Italský Liquigas, tým jediného českého zástupce na Tour Romana Kreuzigra, který v 96. ročníku nejslavnějšího etapového závodu obsadil deváté místo, vydělal na prémiích 156.360 eur (asi čtyři miliony korun).

K páté příčce pomohl stáji Columbia spurtér Mark Cavendish. Britský cyklista, který na Tour nasbíral šest etapových vavřínů, velkou měrou přispěl k výdělku 102.300 eur (2,6 milionu korun). Nejméně na Tour získala stáj Lampre, která inkasovala necelých 18 tisíc eur (460.000 korun).

Prémie si mezi sebou tradičně dělí všichni členové týmů.

 Klasická verze
Mobilní verze