+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. července 2009 • 22:43

Astana vydělala téměř 18 milionů korun na prémiích

Autor:
Američan Lance Armstrong v barvách kazašské Astany.
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nadvláda kazašské stáje Astana na cyklistické Tour de France se odrazila i v rozdělení finančních odměn. Tým nového šampiona Contadora a sedminásobného vítěze Armstronga, který skončil třetí, vydělal na prémiích 697.050 eur (asi 17,8 milionu korun).To je téměř dvakrát tolik co druhý Saxo Bank bratří Andyho a Franka Schleckových. Stáj druhého a pátého muže letošního pořadí inkasovala 362.850 eur (9,2 milionu korun).

Italský Liquigas, tým jediného českého zástupce na Tour Romana Kreuzigra, který v 96. ročníku nejslavnějšího etapového závodu obsadil deváté místo, vydělal na prémiích 156.360 eur (asi čtyři miliony korun).

K páté příčce pomohl stáji Columbia spurtér Mark Cavendish. Britský cyklista, který na Tour nasbíral šest etapových vavřínů, velkou měrou přispěl k výdělku 102.300 eur (2,6 milionu korun). Nejméně na Tour získala stáj Lampre, která inkasovala necelých 18 tisíc eur (460.000 korun).

Prémie si mezi sebou tradičně dělí všichni členové týmů.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze