+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. července 2009 • 22:43

Astana vydělala téměř 18 milionů korun na prémiích

Autor:
Američan Lance Armstrong v barvách kazašské Astany.
TOP VIDEA
TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata
SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nadvláda kazašské stáje Astana na cyklistické Tour de France se odrazila i v rozdělení finančních odměn. Tým nového šampiona Contadora a sedminásobného vítěze Armstronga, který skončil třetí, vydělal na prémiích 697.050 eur (asi 17,8 milionu korun).To je téměř dvakrát tolik co druhý Saxo Bank bratří Andyho a Franka Schleckových. Stáj druhého a pátého muže letošního pořadí inkasovala 362.850 eur (9,2 milionu korun).

Italský Liquigas, tým jediného českého zástupce na Tour Romana Kreuzigra, který v 96. ročníku nejslavnějšího etapového závodu obsadil deváté místo, vydělal na prémiích 156.360 eur (asi čtyři miliony korun).

K páté příčce pomohl stáji Columbia spurtér Mark Cavendish. Britský cyklista, který na Tour nasbíral šest etapových vavřínů, velkou měrou přispěl k výdělku 102.300 eur (2,6 milionu korun). Nejméně na Tour získala stáj Lampre, která inkasovala necelých 18 tisíc eur (460.000 korun).

Prémie si mezi sebou tradičně dělí všichni členové týmů.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze