24. května 2007 • 00:00

Petacchi opět nejrychlejší

PINEROLO - Vyhlášený spurter Alessandro Petacchi znovu potvrdil, že má na letošním Giru d`Italia výbornou formu. Italský cyklista vyhrál včerejší 11. etapu a celkem si v tomto ročníku závodu připsal třetí triumf. Po 198 kilometrech měl Petacchi nejvíce sil v závěrečném spurtu, v němž porazil krajana Gabriela Balducciho. Třetí skončil Australan Robbie McEwen. Vedení v celkovém pořadí udržel osmatřicetiletý Ital Andrea Noé. Závod se dojížděl na vlhké vozovce ve městě Pinerolo a bezprostředně za absolutní špicí na to doplatila pádem asi dvacítka cyklistů. Když se snažili těsně před cílovou páskou přibrzdit, na reklamních pásech uklouzli a skončili na silnici. Nejhůře dopadl Španěl Aitor Hernandez Gutierrez, který byl převezen do nemocnice. Mezi těmi, co upadli, byl i vedoucí muž průběžného pořadí Ital Noé. "Bylo to poprvé, co jsem cílem projel smykem. Ale naštěstí jsem dopadl dobře a nezranil se," poznamenal. Dnes jezdce čeká první horská etapa s cílem ve francouzském Brianconu. Vyšplhají během ní na alpský vrchol Colle dell`Agnello, který je s 2744 metry nad mořem nejvyšším bodem letošního Gira. 11. etapa (198 km): 1. Petacchi (It.) 5:46:59, 2. Balducci (It.), 3. McEwen (Austr.), 4. Hushovd (Nor.), 5. Napolitano (It.), 6. Furlan (It.), 7. Fernandez (Šp.), 8. Usov (Běl.), 9. Förster (Něm.), 10. Gasparotto (It.),... 117. PADRNOS, 132. RABOŇ, všichni stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Noé, 2. Bruseghin (oba It.) -1:08, 3. Arroyo -1:15, 4. Vila (oba Šp.) -1:38. 5. Petrov (Rus.) -1:48, 6. Sella (It.) -2:04,... 73. PADRNOS -22:52, 80. RABOŇ -26:28.