1. června 2007 • 00:00

Petacchi vyhrál už počtvrté

RIESE PIO - Už čtvrté dílčí vítězství na letošním Giro d`Italia si připsal italský cyklista Alessandro Petacchi, v 18. etapě triumfoval v hromadném spurtu. Celkové prvenství si udržel jeho krajan Danilo Di Luca. Finiš včerejší 203 km dlouhé etapy závodníkům zkomplikoval pád dvou jezdců zhruba 800 metrů před cílem. Kromě Lloyda Montgomeryho ze stáje AG2R a Paola Tirangola z Lampre nikdo naštěstí další kolizi pádem neodnesl. Petacchi tentokrát uspěl díky dlouhému finiši a s 23 etapovými výhrami se posunul v historických tabulkách na sedmé místo. První místo v počtu etapových výher patří Italu Mario Cipollinimu, který na Giru zvítězil dvaačtyřicetkrát. Di Luca, který byl ve středu večer spolu s Gilbertem Simonim, Riccardem Riccem a Eddym Mazzolenim podroben dopinkovému testu, dojel na 37. místě ve stejném čase jako vítěz. V čele průběžného pořadí tak před svým nejbližším pronásledovatelem Lucemburčanem Andym Schleckem udržel náskok necelé dvě a půl minuty. Giro d`Italia - 18. etapa (203 km): 1. Petacchi (It.) 4:32:51, 2. Richeze (Arg.), 3. Breschel (Dán.), 4. Fothen (Něm.), 5. Gatto (It.), 6. Trussov (Rus.), 7. Pichot (Fr.), 8. Zanini (It.), 9. Dean (N. Zél.), 10. Duclos-Lassalle (Fr.),... 29. RABOŇ, 87. PADRNOS, všichni stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Di Luca (It.), 2. A. Schleck (Luc.) -2:24, 3. Simoni -2:28, 4. Cunego -3:29, 5. Mazzoleni -3:46, 6. Ricco (všichni It.) -5:19,... 69. PADRNOS -1:47:26, 73. RABOŇ -1:50:33.