22. srpna 2015 • 21:19

Vuelta má za sebou první etapu! Úvodní časovku ovládl tým BMC

Autor:
Časovku družstev na úvod cyklistické Vuelty vyhrál tým BMC
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Časovku družstev na úvod cyklistické Vuelty vyhrála favorizovaná stáj BMC o sekundu před týmy Tinkoff-Saxo a Orica. Prvním lídrem závodu se stal Slovák Peter Velits. V čele pořadí je však pouze symbolicky, neboť výsledky etapy se nepočítaly do celkového hodnocení jednotlivců.Trasa 7,4 km dlouhé časovky vedla mezi Puerto Banús a Marbellou úzkými cestami pokrytými pískem z blízkých pláží, na což si v týdnu cyklisté kvůli bezpečnosti stěžovali. Mezinárodní cyklistická unie proto den před startem rozhodla, že výsledky etapy se budou započítávat pouze do klasifikace týmů.

Na to zareagovala například hvězdná stáj Sky s favoritem Chrisem Froomem a zajela až dvacátý čas z dvaadvaceti týmů.

Naopak BMC jela naplno a připsala si další vítězství do sbírky. Americká stáj vyhrála časovku družstev před měsícem na Tour de France i loni na mistrovství světa. "Když jsme časovkářští mistři světa, musíme dělat našim proužkům čest. Byla to riskantní trať, ale kluci do toho kluci šlápli a zvládli to," řekl jeden z jezdců BMC Tejay van Garderen.

Sedmdesátý ročník Vuelty, které se stejně jako loni neúčastní žádný Čech, pokračuje v neděli už klasickou etapou o délce 158 km mezi městy Alhaurín de la Torre a Caminito del Rey. Závod skončí 13. září v Madridu.

Cyklistický závod Vuelta - 1. etapa časovka družstev (7,4 km):
1. BMC 8:10, 2. Tinkoff-Saxo, 3. Orica obě -1, 4. LottoNL -8, 5. Etixx-Quick-Step -10, 6. Trek -11, 7. Lotto, 8. Caja Rural obě -18, 9. Movistar -24, 10. Cofidis -27.

Témata:  VueltaSportFOTOsilničnícyklistika