a dozvíte se vše jako první.
30. srpna 2015 • 18:30

Dumoulin ovládl 9. etapu a po 4 dnech je zpátky v čele Vuelty

Nizozemský cyklista Tom Dumoulin vyhrál devátou etapu Vuelty
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Nizozemský cyklista Tom Dumoulin vyhrál devátou etapu Vuelty a po čtyřech dnech se vrátil do čela průběžného pořadí. V závěrečném stoupání nechal za sebou všechny konkurenty včetně vítěze Tour de France Brita Chrise Frooma, který za ním zaostal o dvě sekundy.

Dumoulin odrazil Britův nápor na posledních sto metrech. Froome navzdory prohře ukázal, že jeho boj o výjimečný double nemusí být ztracený. Nechal částečně zapomenout na páteční horskou etapu, v níž na nejlepší nestačil. V celkové klasifikaci se posunul z jedenácté na osmou příčku, na Dumoulina ztrácí minutu a 18 sekund.

Čtyřiadvacetiletý Nizozemec vede o 57 sekund před Španělem Joaquínem Rodríguezem. Červený trikot lídra neudržel Kolumbijec Esteban Chaves, který se po 15. místě v dnešní etapě propadl na třetí pozici.