+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. září 2015 • 18:05

Takhle bolí cyklistika. Ukažte to simulantům z fotbalu, píší fanoušci

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ukázkové odhodlání a obětování pro tým předvedli v pondělí v úvodním závodě na mistrovství světa v cyklistice dva jezdci stáje Tinkoff-Saxo. Michael Rogers a Michael Valgren v týmové časovce spadli v rychlosti 60 km/h na asfalt a oba se ošklivě sedřeli, ale závod se sebezapřením dokončili. Valgren se pak pochlubil fotkou svého řádně „upraveného“ těla.Týmová časovka se pro Tinkoff-Saxo, který měl v sestavě i slovenskou hvězdu Petara Sagana, stala noční můrou. Na druhém mezičase Michael Valgren nezvládl svůj stroj a poroučel se k zemi, přičemž sestřelil i parťáka Rogerse.

Tinkoff-Saxo crash! @richmond2015 #sbscycling

It all came undone for Tinkoff-Saxo at the UCI Road World Championships TTT in Richmond Virginia.

Posted by SBS Cycling Central on 20. září 2015

Ačkoliv oba vypadali spíš na cestu do nemocnice, nakonec se dali dohromady a téměř čtyřicetikilometrovou trať dojeli až do cíle, i když už bylo jasné, že jejich tým skončí poslední.

Dán Michael Valgren a následky jeho oškivého pádu v týmové časovce na mistrovství světa v cyklistice
Dán Michael Valgren a následky jeho oškivého pádu v týmové časovce na mistrovství světa v cyklistice

Třiadvacetiletý Valgren se pak na Twitteru omlouval celému týmu a speciálně Rogersovi, kterého při svém pádu vzal sebou. Když pak stáj zveřejnila fotku mladého Dána, který ukázal sedřenou kůži na rameni, stehně a vůbec leckde po těle, bylo jasné, že dokončit časovku pro něho muselo být pořádné peklo.

A fanoušci měli jasno – tohle by se mělo ukazovat tak často simulujícím fotbalistům...

 Klasická verze
Mobilní verze