21. září 2015 • 22:27

Časovku jezdců do 23 let vyhrál Schmidt, Černý byl pětadvacátý

Dánský cyklista Mads Wurtz Schmidt slaví svůj triumf v časovce můžu do 23 let na mistrovství světa v Richmondu
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Jednadvacetiletý dánský cyklista Mads Würtz Schmidt získal po juniorském titulu z roku 2011 také světové zlato mezi jezdci do 23 let. Na šampionátu v Richmondu dnes vytěžil z toho, že startoval za lepších povětrnostních podmínek než závěr pole, kterému už foukal silný vítr a třicetikilometrový závod ztížil i lehký déšť.

Další dvě medaile brali Němci: stříbro Maximilian Schachmann a bronz Lennard Kämna. Ze dvou českých reprezentantů si vedl lépe Josef Černý, který obsadil 25. místo se ztrátou minuty a 47 sekund na vítězného Schmidta. Michal Schlegel byl jednatřicátý z 50 startujících.

Časovka juniorek skončila triumfem domácí Chloe Dygertové, Nikola Nosková obsadila 15. místo. V úterý absolvují boj s chronometrem ženy včetně Martiny Sáblíkové, jejímž cílem je vybojovat olympijskou účast v Riu.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Richmondu (USA):
Časovka jednotlivců:
Muži do 23 let (30 km): 1. Würtz Schmidt (Dán.) 37:10, 2. Schachmann -13, 3. Kämna (oba Něm.) -21, ...25. Černý -1:47, 31. Schlegel (oba ČR) -2:07.

Juniorky (15 km): 1. Dygertová 20:18, 2. Whiteová (obě USA) -1:06, 3. Hullová (Austr.) -1:26, ...15. Nosková (ČR) -2:03.