16. září 2007 • 00:00

Patnáctou etapu Vuelty vyhrál Španěl Sánchez

Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Vítězem 15. etapy cyklistické Vuelty se stal španělský jezdec Samuel Sánchez. Ve finiši v Granadě přespurtoval svého krajana Manuela Beltrána, kterého dojel po úniku v posledním stoupání.

Vítězem 15. etapy cyklistické Vuelty se stal španělský jezdec Samuel Sánchez. Ve finiši v Granadě přespurtoval svého krajana Manuela Beltrána, kterého dojel po úniku v posledním stoupání. Na třetím místě skončil s téměř půlminutovou ztrátou další Španěl Carlos Barredo. V čele průběžného pořadí je stále Rus Denis Meňšov, který dorazil do cíle 201 kilometrů dlouhé trasy se ztrátou 41 vteřin, v klasifikaci si však udržel více než dvouminutový náskok před krajanem Vladimirem Jefimkinem. Český jezdec Roman Kreuziger dnes obsadil 36. místo a v průběžném pořadí klesl na 21. příčku. V pondělí čeká cyklisty druhý volný den před posledními šesti etapami. Výsledky - 15. etapa (201,4 km): 1. Sánchez 4:45:59, 2. Beltrán stejný čas, 3. Barredo, 4. Anton oba -24, 5. Moreno (všichni Šp.), 6. Cunego (It.), 7. Jefimkin (Rus.), 8. Evans (Austr.), 9. Meňšov (Rus.), 10. Rodriguez (Šp.) všichni -41, ...36. Kreuziger (ČR) -4:32. Průběžné pořadí: 1. Meňšov 62:32:27, 2. Jefimkin -2:01, 3. Evans -2:27, 4. Sastre (Šp.) -3:02, 5. Sánchez -4:01, 6. Mosquera (Šp.) -4:35, 7. Beltrán -5:15, 8. Karpec (Rus.) -6:17, 9. Barredo -6:22, 10. Anton -7:41, ...21. Kreuziger -18:06.