Kolumbijec Duque měl nejlepší finiš

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Šestnáctá etapa cyklistické Vuelty žádné změny v celkové klasifikaci nepřinesla. I nadále vede Rus Denis Meňšov. V dnešním úniku uprchlíků měl nejvíce sil kolumbijský jezdec Leonardo Duque.

Šestnáctou etapu cyklistické Vuelty vyhrál kolumbijský závodník Leonardo Duque, když ve finiši ve španělském Puertollanu přespurtoval kolegy z úniku Alexandera Kolobněva a domácího Joana Horracha. Trio ujelo deset kilometrů před cílem a odpoutalo se od sedmnáctičlenné skupinky uprchlíků, která byla v čele od 58. kilometru dnešní etapy z Jaenu do Puertollanu. V průběžném pořadí hájil vedení ruský cyklista Denis Meňšov. Jezdec týmu Rabobank udržel zlatý trikot lídra závodu už v osmé etapě za sebou. Český cyklista Roman Kreuziger dnes dojel na 46. místě s téměř osmiminutovou ztrátou na vítěze.

Výsledky (165 km):
1. Duque (Kol.) 4:00:39, 2. Kolobněv (Rus.), 3. Horrach oba stejný čas, 4. Fernandez (oba Šp.), 5. Bertagnoli (It.), 6. Mejias (Šp.), 7. Minard (Fr.), 8. López (Šp.), 9. Marino (Fr.), 10. Sánchez (Šp.) všichni -6, ...46. Kreuziger (ČR) -7:43. Průběžné pořadí:
1. Meňšov 66:40:49, 2. Jefimkin (oba Rus.) -2:01, 3. Evans (Austr.) -2:27, 4. Sastre -3:02, 5. Sánchez -4:01, 6. Mosquera -4:35, 7. Beltrán (všichni Šp.) -5:15, 8. Karpec (Rus.) -6:17, 9. Barredo -6:22, 10. Antón (oba Šp.) -7:41, ...23. Kreuziger -18:06.