31. března 2016 • 21:27

Pitva nepotvrdila, že smrt cyklisty zavinila srážka s motocyklem

Autor:
Rodina zesnulého cyklisty darovala jeho orgány k transplantaci
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani nařízená pitva nedokázala jednoznačně určit, zda belgický cyklista Antoine Demoitié zemřel při závodu Geng-Wevelgem na následky zranění z kolize s doprovodným motocyklem. Podle státního zástupce výsledky potvrdily, že jezdec zemřel na krvácení do mozku způsobené zlomeninou spodiny lebeční. Nelze ale s jistotou určit, zda mu zranění způsobila až srážka s motorkou, nebo k němu došlo už při předchozím pádu.Pětadvacetiletý cyklista týmu Wanty-Groupe Gobert se v nedělním závodu zapletl do karambolu několika jezdců. Než se podle výpovědi svědků stihl zvednout, zasáhl jej na zemi doprovodný motocykl. Demoitié následkům vážného zranění hlavy v noci na pondělí v nemocnici v Lille podlehl.

Tragický víkend belgické cyklistiky podtrhlo úmrtí Daana Myngheera, kterého v sobotní etapě dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt. Dvaadvacetiletý jezdec zemřel v pondělí v nemocnici v Ajacciu.