+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. dubna 2016 • 17:07

Hvězdný Sagan se představí v Česku! Měl by závodit na horském kole

Autor:
Slovenský cyklista Peter Sagan
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cyklistický mistr světa Peter Sagan se na konci dubna nakrátko vrátí ke své minulosti na horském kole. Pro zpestření sezony si vybral dva závody cross counry a jedním z nich bude zastávka Českého poháru cross county 30. dubna v Teplicích. Unikátní šanci dostanou o týden dříve ještě fanoušci v Rakousku. Sagan je juniorským mistrem světa v cross country.Cyklistika momentálně nemá moc větších hvězd než je Peter Sagan. Mistr světa a vítěz klasik Okolo Flander a Gent-Wevelgem už před týdnem na závodě Paříž-Roubaix naznačil, že leccos ze svých začátků na horském kole si ještě pamatuje, když doslova přeskotačil před spadlé kolo Fabiana Cancellary.

Na konci dubna se v terénu představí už se vším všudy.

„Po mých jarních úspěších si můžu dovolit malé odreagování na horském kole. Jsem zvědavý, jaké jsou moje technické zručnosti a výkonnost v této disciplíně poté, co jsem ji před několika lety opustil. Jsem vděčný týmu a sponzorům za pomoc při uskutečnění této příležitosti. Budu si to užívat!“ vzkázal Sagan na svém facebookovém profilu.

Dva závody budou pro rodáka ze Žiliny přípravou před odletem do Kalifornie, kde naváže na program na silnici. „Peter je obrovsky populární u široké veřejnosti a bude krásné, když se bude moci předvést i fanouškům horských kol,“ prohlásil generální manažer stáje Tinkoff Stefano Feltrin. Je přesvědčen, že Sagan nebude v terénu jezdit na půl plynu a jen pro zábavu. „Peter bude brát i závodění na horském kole nesmírně prestižně a ukáže to nejlepší, co v něm je, přestože to pro něj bude jen zpestření přípravy na další důležitou část silniční sezóny,“ dodal Feltrin.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze