dozvíte se vše jako první.
30. dubna 2016 • 18:14

Sagan dojel na horském kole v Teplicích čtvrtý, vyhrál Škarnitzl

Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Mistr světa v silniční cyklistice Slovák Peter Sagan skončil na Českém poháru v cross country horských kol v Teplicích čtvrtý. I druhý díl seriálu ovládl Jan Škarnitzl. Mezi ženami si zopakovala tři týdny staré vítězství z Prahy Jana Czeczinkarová.

Sagan si odskočil k horským kolům uprostřed silniční sezony a po pádu a nedokončeném závodu ve Štýrském Hradci o minulém víkendu si tentokrát vedl lépe. Ke stupňům vítězů měl však na čtvrtém místě daleko, od třetího Jiřího Nováka ho dělilo přes půl minuty. Škarnitzl triumfoval s náskokem 27 sekund před Belgičanem Ruberem Scheirem.

Světový šampion Sagan však měl i dnes porci smůly. Závod v lázeňské čtvrti Teplic na celkem osm okruhů, z nichž jeden měřil 4,4 kilometru s převýšením 95 metrů, skvěle rozjel a při prvním průjezdu cílem vedl. Po dalším okruhu byl v čele spolu se Škarnitzlem, ale ve třetím měl defekt a propadl se až na průběžnou šestou příčku.

Přestože skončil pod stupni vítězů, mohl být spokojený. Vyjel si body, díky nimž může reálně zvažovat účast v olympijském závodě cross country. "Je ale ještě moc brzy, abych se rozhodoval o Riu. Zatím jsem rád, že jsem se dnes zabavil a dojel do cíle v pořádku," řekl Sagan novinářům.

"Ten jeho skalp mě těší, ale je třeba to brát s rezervou. Má teď volněji, navíc na silnici by to bylo asi něco úplně jiného. V tom třetím kole jsem si říkal, že kdyby byl už cíl, tak bych se vůbec nezlobil," zhodnotil závod s úsměvem Škarnitzl.

"Peťo to rozjel tak, že ty časy byly hrozně rychlé, já se pak trošku trápil a nemohl se do toho dostat. Ale jinak si myslím, že pro celou českou cyklistiku je super, že Peťo si vybral zrovna Teplice a tento závod. Mohl trénovat někde doma, ale místo toho šel tady s kůží na trh," doplnil Škarnitzl.

Také on má do Ria blízko. "Ještě je tady pro mě důležitý jeden závod, nejspíš v Kutné Hoře, abych v tom pořadí měl nějakou jistotu. Za týden nás pak čeká mistrovství Evropy a série Světových pohárů, ta sezona bude ještě dlouhá," uvedl Škarnitzl.

V závodě žen doprovodily Czeczinkarovou na pódium dvě zahraniční závodnice. Druhá skončila s odstupem 38 sekund Belgičanka Ghita Michielsová a třetí byla Mexičanka Daniela Campuzanová.

Závod Českého poháru v cross country na horských kolech v Teplicích:

Muži: 1. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 1:37:06, 2. Scheire (Belg.) -27, 3. Novák (CST Superior Brentjens) -38, 4. Sagan (SR) -1:09:09, 5. Nesvadba (Expres CZ Merida Kolín) -1:50, 6. Ulman (Česká spořitelna Accolade) -2:19.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Škarnitzl 150 b., 2. Nesvadba 110, 3. Ulman 95.

Ženy: 1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 1:28:23, 2. Michielsová (Belg.) -38, 3. Campuzanová (Mex.) -1:39, 4. Heidlová (Rak.) -1:58, 5. Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) -2:20, 6. Štěpánová (Kona Cycling Point) -2:52,8.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Czeczinkarová 150, 2. Štěpánová 110, 3. Škarnitzlová 110.