8. května 2016 • 17:48

Kittel znovu ovládl hromadný spurt, po třetí etapě je lídrem Gira

Autor:
Kittel se po dalším vítězném spurtu ujal vedení na Giru
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německý cyklista Marcel Kittel ovládl na Giru d'Italia druhý hromadný spurt za sebou a po vítězství v 3. etapě se oblékl do růžového trikotu pro lídra průběžného pořadí. V cílové rovince v nizozemském Arnhemu porazil Itala Eliu Vivianiho a díky desetisekundové bonifikaci sesadil z čela celkového hodnocení Nizozemce Toma Dumoulina.Sedmadvacetiletému spurtérovi opět skvěle připravili pozici pro závěrečný útok jeho kolegové ze stáje Etixx-Quick Step a Kittel nastoupil zhruba 200 metrů před cílem. Vivianiho porazil suverénně o několik metrů. Třetí dojel další Ital Giacomo Nizzolo.

Kittel bude hájit růžový trikot ve 4. etapě po pondělním dni volna, během nějž se peloton přesune do Itálie. Cyklisty čeká 200 kilometrů dlouhá zvlněná trasa z Catanzara do Praia a Mare, na které absolvují dvě vrchařské prémie třetí kategorie.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 3. etapa (Nijmegen - Arnhem, 189 km):
1. Kittel (Něm./Etixx-Quick Step) 4:23:45, 2. Viviani (It./Sky), 3. Nizzolo (It./Trek-Segafredo), 4. Greipel (Něm./Lotto Soudal), 5. Porsev (Rus./Kaťuša), 6. Sbaragli (It./Dimension Data), 7. Hofland (Niz./Lotto NL), 8. Démare (Fr./FDJ), 9. Zabel (Něm./BMC), 10. Mohorič (Slovin./Lampre) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:
1. Kittel 9:13:10, 2. Dumoulin (Niz./Giant) -9, 3. Amador (Kost./Movistar) -15, 4. Ludvigsson (Švéd./Giant) -17, 5. Moser (It./Cannondale) -21, 6. Jungels (Luc./Etixx-Quick Step) -22, 7. Brändle (Rak./IAM Cycling) -23, 8. Kluge (Něm./IAM Cycling) -25, 9. Haga (USA/Giant) -25, 10. Preidler (Rak./Giant) -26.