4. srpna 2016 • 13:48

Kreuziger kromě olympiády vynechá další závod. Nepojede Vueltu

Autor:
Roman Kreuziger zahřívá svaly před další etapou Tour de France
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži
VŠECHNA VIDEA ZDE

Silniční profesionál Roman Kreuziger se po konzultaci se svým cyklistickým týmem Tinkoff rozhodl vynechat poslední z trojice letošních Grand Tours, jíž bude od 20. srpna Vuelta. V barvách stáje, která v profipelotonu po sezoně končí, ho čeká ještě šest závodů."Po poradě se sportovními řediteli Tinkoff jsme se rozhodli vynechat Vueltu a koncentrovat se na další závody, které mě do konce sezony čekají. Pro tým a mně samotného je to určitě nejlepší řešení a optimální rozložení sil," uvedl Kreuziger, desátý muž celkového pořadí nedávné Tour de France, kterou rozjížděl jako jeden z pomocníků lídra Alberta Contadora.

Kreuziger se dopředu vzdal místa v olympijské nominaci s ohledem na náročný program, v němž však s Vueltou počítal, do konce sezony se ale zúčastní ještě šesti jednorázových podniků. Koncem srpna ho čeká GP Ouest-France v Plouay, dva týdny nato závody v Québecu a Montrealu.

Na přelomu září a října přijde na řadu trojblok v podobě závodů Tre Valli Varesine v Itálii, podniku Milán - Turín a Kolem Lombardie. Kreuziger navíc ještě zvažuje účast na evropském šampionátu v Nice v polovině září, neboť ME se vůbec poprvé v historii otevře jezdcům elitní kategorie.

V nejbližší době čeká třicetiletého Kreuzigera, jenž se na nadcházející dvě sezony upsal australské stáji Orica-BikeExchange, desetidenní příprava nad Livignem na Passo d'Eira.