+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. srpna 2016 • 13:48

Kreuziger kromě olympiády vynechá další závod. Nepojede Vueltu

Autor:
Roman Kreuziger zahřívá svaly před další etapou Tour de France
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Silniční profesionál Roman Kreuziger se po konzultaci se svým cyklistickým týmem Tinkoff rozhodl vynechat poslední z trojice letošních Grand Tours, jíž bude od 20. srpna Vuelta. V barvách stáje, která v profipelotonu po sezoně končí, ho čeká ještě šest závodů."Po poradě se sportovními řediteli Tinkoff jsme se rozhodli vynechat Vueltu a koncentrovat se na další závody, které mě do konce sezony čekají. Pro tým a mně samotného je to určitě nejlepší řešení a optimální rozložení sil," uvedl Kreuziger, desátý muž celkového pořadí nedávné Tour de France, kterou rozjížděl jako jeden z pomocníků lídra Alberta Contadora.

Kreuziger se dopředu vzdal místa v olympijské nominaci s ohledem na náročný program, v němž však s Vueltou počítal, do konce sezony se ale zúčastní ještě šesti jednorázových podniků. Koncem srpna ho čeká GP Ouest-France v Plouay, dva týdny nato závody v Québecu a Montrealu.

Na přelomu září a října přijde na řadu trojblok v podobě závodů Tre Valli Varesine v Itálii, podniku Milán - Turín a Kolem Lombardie. Kreuziger navíc ještě zvažuje účast na evropském šampionátu v Nice v polovině září, neboť ME se vůbec poprvé v historii otevře jezdcům elitní kategorie.

V nejbližší době čeká třicetiletého Kreuzigera, jenž se na nadcházející dvě sezony upsal australské stáji Orica-BikeExchange, desetidenní příprava nad Livignem na Passo d'Eira.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze