+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. srpna 2016 • 13:48

Kreuziger kromě olympiády vynechá další závod. Nepojede Vueltu

Autor:
Roman Kreuziger zahřívá svaly před další etapou Tour de France
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Silniční profesionál Roman Kreuziger se po konzultaci se svým cyklistickým týmem Tinkoff rozhodl vynechat poslední z trojice letošních Grand Tours, jíž bude od 20. srpna Vuelta. V barvách stáje, která v profipelotonu po sezoně končí, ho čeká ještě šest závodů."Po poradě se sportovními řediteli Tinkoff jsme se rozhodli vynechat Vueltu a koncentrovat se na další závody, které mě do konce sezony čekají. Pro tým a mně samotného je to určitě nejlepší řešení a optimální rozložení sil," uvedl Kreuziger, desátý muž celkového pořadí nedávné Tour de France, kterou rozjížděl jako jeden z pomocníků lídra Alberta Contadora.

Kreuziger se dopředu vzdal místa v olympijské nominaci s ohledem na náročný program, v němž však s Vueltou počítal, do konce sezony se ale zúčastní ještě šesti jednorázových podniků. Koncem srpna ho čeká GP Ouest-France v Plouay, dva týdny nato závody v Québecu a Montrealu.

Na přelomu září a října přijde na řadu trojblok v podobě závodů Tre Valli Varesine v Itálii, podniku Milán - Turín a Kolem Lombardie. Kreuziger navíc ještě zvažuje účast na evropském šampionátu v Nice v polovině září, neboť ME se vůbec poprvé v historii otevře jezdcům elitní kategorie.

V nejbližší době čeká třicetiletého Kreuzigera, jenž se na nadcházející dvě sezony upsal australské stáji Orica-BikeExchange, desetidenní příprava nad Livignem na Passo d'Eira.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze