14. března 2017 • 17:05

Quintana vyhrál Tirreno, Sagan se v časovce vyhýbal pejskařce

Autor:
Nairo Quintana udržel náskok v závěrečné časovce a vyhrál
TOP VIDEA
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana udržel náskok v závěrečné časovce a vyhrál 52. ročník Tirrena-Adriatica. Celkový triumf v italském závodu WorldTour zopakoval po dvou letech. Závěrečný etapový vavřín vybojoval Australan Rohan Dennis, další hvězdu Slováka Petera Sagana přibrzdila v časovce žena se psem na přechodu.Dvojnásobný mistr světa Sagan, který na letošním Tirrenu vyhrál dvě etapy, se vyhnul se štěstím srážce s pejskařkou. Způsob našel i ve vysoké rychlosti: využil rozdělený obrubník a nečekanou překážku objel zleva po chodníku. Časová ztráta mu však sebrala naději na solidní výsledek.

"Byla to legrace. Naštěstí byla možnost se vyhnout, ale nemohl jsem brzdit, protože jsem byl v nástavcích a viděl jsem ji pozdě," řekl Sagan v rozhovoru pro Eurosport. V tu chvíli už se usmíval. Na trati mu ale zatrnulo a za ženou se ještě nevěřícně ohlédl. Krátce po dojezdu do cíle pak napsal na twitter: "Mám rád psy, ale respektujte prosím bezpečnost jezdců!"

VIDEO: Chybělo málo a došlo k nepříjemnému střetu

Kolumbijský vrchař Quintana ze stáje Movistar si rozhodující náskok vybudoval v sobotní nejtěžší etapě na Monte Terminillo. Do dnešního finiše vstupoval s vedením o 50 sekund a nakonec vyhrál o 25 sekund před vítězem časovky Dennisem. Ten zvládl desetikilometrovou trať za 11:18 minuty průměrnou rychlostí 53 km/h.

Ze dvou českých cyklistů dokončil Tirreno jen Zdeněk Štybar, neboť Roman Kreuziger odstoupil před pondělní etapou kvůli nemoci.

Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 7. etapa (časovka na 10,1 km):

1. Dennis (Austr./BMC) 11:18, 2. Van Emden (Niz./LottoNL), 3. Hepburn (Austr./Orica) oba -3, 4. Cummings (Brit./Dimension Data) -8, 5. Roglič (Slovin./LottoNL) -11, 6. Bodnar (Pol./Bora) -15 ...57. Štybar (ČR/Quick-Step) -47.

Konečné pořadí:

1. Quintana (Kol./Movistar) 25:56:27, 2. Dennis -25, 3. Pinot (Fr./FDJ) -36, 4. Roglič -45, 5. Thomas (Brit./Sky) -58, 6. Dumoulin (Niz./Sunweb) -1:01, ...48. Štybar -22:28.