3. září 2017 • 17:43

Patnáctou etapu Vuelty ovládl López, Froome zvýšil náskok před Nibalim

LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López vyhrál královskou etapu Vuelty a připsal si druhé dílčí vítězství v tomto ročníku. Ani patnácté pokračování závodu s cílem na 2510 metrů vysokém vrcholu Alto Hora de la Mora v Sierra Nevadě neotřáslo pozicí vedoucího Chrise Froomea.

Britský vítěz Tour de France projel po 129 kilometrech cílem pátý a s přehledem udržel červený trikot lídra. Na nejbližšího pronásledovatele Vincenza Nibaliho z Itálie najel dalších šest sekund a jeho celkový náskok znovu přesahuje jednu minutu, byť jen o sekundu.

López byl v cíli o 47 sekund dříve a v celkové klasifikaci poskočil z desátého na šesté místo. Pro triumf si dojel po úniku z vedoucí skupinky v závěru etapy, která vyvrcholila 33 kilometrů dlouhým stoupáním s převýšením zhruba 1800 metrů.

S více než půlminutovým odstupem za jezdcem Astany vybojovali zbylá pódiová umístění Rus Ilnur Zakarin a Nizozemec Wilco Kelderman. Zakarinovi mírný náskok stačil k tomu, aby se posunul před Keldermana na celkové třetí místo, oba mají více než dvouminutovou ztrátu na Froomea.

V pondělí bude mít peloton volno, následovat bude jediná časovka letošní Vuelty. Jezdce v úterý čeká 40,2 kilometru dlouhá jízda proti chronometru.

Cyklistický závod Vuelta - 15. etapa Alcalá la Real - Alto Hoya de la Mora (129,4 km):

1. López (Kol./Astana) 3:34:51,