+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. října 2008 • 16:07

Dlask dominoval v Podbořanech

Autor:
Petr Dlask
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
TOP góly 15. kola La Ligy: Uštknutí od Ronalda i Kroose, ťukes Barcelony TOP góly 15. kola La Ligy: Uštknutí od Ronalda i Kroose, ťukes Barcelony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězem cyklokrosové Velké ceny ČEZ v Podbořanech se stal Petr Dlask. Dvaatřicetiletý jezdec belgické stáje Fidea dnes vyhrál závod druhé kategorie kalendáře UCI se suverénním náskokem 45 sekund před Martinem Bínou.



Třetí dojel Radomír Šimůnek.

Na startu se dva dny po závodu Světového poháru v Táboře sešla kompletní domácí špička s výjimkou vicemistra světa Zdeňka Štybara, který vybojoval v Táboře druhé místo. Dlask jezdil na bahnité trati po nočním lijáku od druhého kola osamoceně v čele a nikomu ze soupeřů nedal šanci.

"Jelo se mi dobře. V Táboře byla rychlá trať, dnes na blátě to bylo mnohem cyklokrosovější. Když jsem ráno viděl, že prší, tak jsem hned pookřál," uvedl spokojeně vicemistr světa z roku 2001, který v sobotu ve Světovém poháru dojel dvanáctý.

"K výhře na suchu je potřeba mít formu, ale na blátě to bez ní nejde vůbec. Proto jsem rád, že je vidět, že moje forma roste," řekl Dlask.
Za ním se dva okruhy drželi spolu Bína a Kamil Ausbuher, který jel na domácí trati. Od poloviny závodu však Bínovu tempu nestačil, naopak se na něj začal dotahovat Šimůnek a v šestém z devíti okruhů Ausbuhera předstihl.

Výsledky:
1. Dlask (Fidea) 1:02:07, 2. Bína (Budvar Tábor) -45, 3. Šimůnek (Palmans Cras) -1:16, 4. Ausbuher (EXE Jeans) -1:40, 5. Kyzivát (Control Johnson Ml. Boleslav) -1:54, 6. Bambula (Budvar Tábor) -2:18, 7. Barényi (SR) -2:38, 8. Polnický (Empella) -2:49, 9. Škarnitzl (Dimp Giant) -2:58, 10. Chrobák (Control Johnson Ml. Boleslav) -3:20.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>








Klasická verze
Mobilní verze