a dozvíte se vše jako první.
31. října 2008 • 13:05

Evropský šampionát i s Nashovou

Nashová
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul

I sedmá žena letošního Světového poháru v cross country na horských kolech Kateřina Hanušová-Nashová bude hájit české barvy na evropském šampionátu v cyklokrosu.

O evropské medaile pojedou v neděli ve francouzském Liévinu muži do 23 let, ženy a junioři.

Početnou českou výpravu tvoří šest jezdců do 23 let i juniorů a kvarteto žen. Hanušová-Nashová dosud jezdila cyklokrosové závody pouze v zámoří, kde žije, ale ráda by se nominovala světový šampionát v roce 2010 v Táboře.

Jednou z podmínek reprezentačního trenéra Petra Kloučka je účast v několika závodech Světového poháru či start na mistrovství Evropy.
"Jsem zvědavý, jak si povede. V USA se jezdí trochu jiný cyklokros. Do desítky by se ale určitě vejít měla," řekl ČTK Klouček.

Českým cyklokrosařům se úvod do sezony vydařil. Pavla Havlíková dokázala v obou závodech SP v Kalmthoutu i Táboře obsadit třetí místo. V kategorii elite dojel v Táboře Zdeněk Štybar druhý a Martin Bína třetí.

Mezi juniory vystoupil na bronzový stupeň Matěj Lasák a hned za ním dojeli Karel Hník a Radek Polnický. Jen mezi jezdci do 23 let čeští závodníci na medaili nedosáhli, v Táboře byl Ondřej Bambula čtvrtý a Lukáš Klouček pátý.

Před rokem na ME ve švýcarském Hittnau vyhrál mezi juniory Lubomír Petruš a druhou medaili pro české barvy vybojoval v závodě mužů do 23 let třetí Lukáš Klouček. Ten sahal dokonce stříbru, ale 200 metrů před cílem upadl a ztratil padesátimetrový náskok před Němcem Walslebenem.

"Dvě medaile očekávám i letos. Trať je ale jiná než v Táboře. Hodně převýšení a dost běhání, takže to našim jezdcům až tak nevyhovuje," řekl trenér Klouček. Přesto podle něj patří Havlíková, Klouček, Bambula a junioři Nesvadba, Lasák, Polnický a Hník do okruhu adeptů na medaili.