+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
31. října 2008 • 13:05

Evropský šampionát i s Nashovou

Autor:
Nashová
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

I sedmá žena letošního Světového poháru v cross country na horských kolech Kateřina Hanušová-Nashová bude hájit české barvy na evropském šampionátu v cyklokrosu.O evropské medaile pojedou v neděli ve francouzském Liévinu muži do 23 let, ženy a junioři.

Početnou českou výpravu tvoří šest jezdců do 23 let i juniorů a kvarteto žen. Hanušová-Nashová dosud jezdila cyklokrosové závody pouze v zámoří, kde žije, ale ráda by se nominovala světový šampionát v roce 2010 v Táboře.

Jednou z podmínek reprezentačního trenéra Petra Kloučka je účast v několika závodech Světového poháru či start na mistrovství Evropy.
"Jsem zvědavý, jak si povede. V USA se jezdí trochu jiný cyklokros. Do desítky by se ale určitě vejít měla," řekl ČTK Klouček.

Českým cyklokrosařům se úvod do sezony vydařil. Pavla Havlíková dokázala v obou závodech SP v Kalmthoutu i Táboře obsadit třetí místo. V kategorii elite dojel v Táboře Zdeněk Štybar druhý a Martin Bína třetí.

Mezi juniory vystoupil na bronzový stupeň Matěj Lasák a hned za ním dojeli Karel Hník a Radek Polnický. Jen mezi jezdci do 23 let čeští závodníci na medaili nedosáhli, v Táboře byl Ondřej Bambula čtvrtý a Lukáš Klouček pátý.

Před rokem na ME ve švýcarském Hittnau vyhrál mezi juniory Lubomír Petruš a druhou medaili pro české barvy vybojoval v závodě mužů do 23 let třetí Lukáš Klouček. Ten sahal dokonce stříbru, ale 200 metrů před cílem upadl a ztratil padesátimetrový náskok před Němcem Walslebenem.

"Dvě medaile očekávám i letos. Trať je ale jiná než v Táboře. Hodně převýšení a dost běhání, takže to našim jezdcům až tak nevyhovuje," řekl trenér Klouček. Přesto podle něj patří Havlíková, Klouček, Bambula a junioři Nesvadba, Lasák, Polnický a Hník do okruhu adeptů na medaili.

Nominace:

Ženy:
Pavla Havlíková, Jitka Škarnitzlová, Jana Kyptová, Kateřina Hanušová-Nashová.

Jezdci do 23 let: Lukáš Klouček, Ondřej Bambula, Lubomír Petruš, Jiří Polnický, Lukáš Příhoda, David Menger.

Junioři: Jan Nesvadba, Matěj Lasák, Karel Hník, Radek Polnický, Michael Boroš, Tomáš Paprstka.

Témata:  sport, cyklokros, nominace

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze